Matka vyhodila svojho syna z domu len preto, že jej syn je gay. No list od jeho starého otca ohromil celý internet

Po dlhom čase zvažovania sa tínedžer z USA nakoniec rozhodol nabrať odvahu a vyšiel s pravdou von. Svojej matke povedal, že je homosexuál. Nikto by si ani len nepomyslel, že jeho vlastná matka zareaguje tak, že ho vyhodí z domu na ulicu. Chad išiel hľadať útechu od člena rodiny, ktorý tam bol vždy pre neho: starý otec. Mužovi však nestačilo len to, že môže chlapca prichýliť a upokojiť ho v tomto zložitom období. Rozhodol sa tiež, že svojej dcére napíše list, ktorý si mohli prečítať tisícky ľudí z rôznych kútov sveta.

„Drahá Christine:

Sklamal som sa v tebe, ako vo svojej dcére. Máš pravdu, že jeden z členov našej rodiny nám robí hanbu, no mýliš sa v tom, kto to je. Vyhodenie Chada z domu len preto, že ti povedal o tom, že je gay, tomu hovorím skutočná ohavnosť. Rodič, ktorý objavil, že jeho dieťa ide „proti prúdu“.

Jedinú inteligentnú vec, ktorú som od teba v tejto situácii počul, bolo, že „ si nevychovávala svojho syna na to, aby bol gayom“. Samozrejme, že si ho tak nevychovala.

On sa tak totiž narodil a nevybral si to.

Ty si si však vybrala možnosť, že budeš hrať ublíženú, úzkoprsú a zaostalú. Takže, kým pracujeme na opustení našich detí, myslím si, že využijem tento moment, aby som sa s tebou rozlúčil. Teraz mám rozprávkového vnuka, ktorého chcem vychovávať a nemám čas na bezcitné slová dcéry.

Ak nájdeš svoje srdce, zavolaj nám.“

Takýto list stojí za zdieľanie, čo poviete?