Na gréckom ostrove vám budú platiť 600 € mesačne za to, že tam budete bývať

Takto vyzerá ostrov s názvom Antikythera. Táto perla Iónskych ostrovov je skalnatá divoká krajina s nedotknutou prírodou. Ide o ideálne miesto na relax a pocit, akoby ste žili v inom svete.

Na ostrove je len jediná pokojná očarujúca dedinka Potamós, kde sa nachádzajú biele domčeky a niekoľko vedľajších uličiek s tavernami a obchodmi.

Podľa posledných záznamov na Wikipédii má ostrov len 40 obyvateľov a úrady nemajú na výber, len ponúknuť približne 600 eur mesačne prvé tri roky tým ľuďom, ktorí by sa tam navždy presťahovali. Okrem kompenzácie ponúkajú aj časť pôdy na výstavbu domu alebo podnikanie.

Poplatok nestanovuje vláda ani radnica, ale miestny pravoslávny kostol, ktorý hľadá mladé rodiny, aby sa v oblasti usadili.

 

V najlepšom období žilo na ostrove niekoľko stovák obyvateľov, ale v posledných desaťročiach sa tieto štatistiky postupne znížili z dôvodu nedostatku pracovných miest. Zámerom je zaľudniť ostrov novými obyvateľmi, ktorí môžu využívať poskytnutú pôdu podľa vlastného uváženia.

Ostrov má elektrinu a pripojenie na internet, ale neexistujú tu žiadne banky.

Súhlasili by ste s odsťahovaním na tento divoký ostrov?

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Na gréckom ostrove vám budú platiť 600 € mesačne za to, že tam budete bývať”