Nový slovenský seriál bude stáť milióny eur. Seriál Slovania bude konkurovať tým zahraničným

Ak máte radi históriu alebo na druhej strane fantasy žáner, môžete sa tešiť na nový slovenský seriál s touto tematikou. Televízia JOJ v spolupráci s Wandal production a ukrajinskými partnermi pripravuje historický seriál s názvom Slovania (The Slavs). O pripravovanom seriály informovali teaserom na svojich facebookových profiloch Marcel Grega, šéf TV JOJ a producentka Wanda Adamík Hrycová.

 

„Práve táto medzinárodná spolupráca je z pohľadu samotného deja, územia, na ktorom sa odohráva a historického kontextu kľúčová a prináša jedinečný výsledok v prostredí záhadných lesov ponorených do hmly plných tajomna, strašidelných jaskýň a priesmykov,“ dodal k videu Grega.

 

Seriál je zasadený do deja odohrávajúcom sa počas 6. až 7. storočia po Kristovi, keď naše územie obývali práve Slovania, ktorý bojovali o vlastnú identitu. No natáčať sa nebude na Slovensku ale na blízkej Ukrajine, kde tvorcovia našli územia zapadajúce do ich vizuálu. Kvôli seriálu boli na tomto území postavané dve historické drevené dediny. Tvorcovia taktiež sľubujú magické prvky a mystické rituály a preto sa tento seriál skôr radí k žánru fantasy.

 

https://www.facebook.com/wanda.hrycova/videos/10157420174340750/

„Prináša rovnako prienik slovanských kultúr, ktoré sa od seba naprieč územiami líšili, a zameriava sa na to, z čoho pramení identita dnešného slovanského etnika,“ vysvetľuje Grega.

Na natáčaní sa má pracovať do konca jesene tohto roku a seriál bude mať hviezdne obsadenie. Seriál by mal mať 12 častí a byť najvýpravnejším seriálom v okolí Slovenska. Ak Vás tieto slová nadchli pozrite si teaser na tento nový slovenský seriál. Môžeme len dúfať, že aj v skutočnosti nebude seriálu chýbať dynamickosť ako v tomto videu.

zdroj:dobrenoviny.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Nový slovenský seriál bude stáť milióny eur. Seriál Slovania bude konkurovať tým zahraničným”