Video, kde policajt dievčaťu roztrhal slúchadlá je falošné. Mali na to ale dobrý dôvod

predošlom článku sme Vás informovali o videu, ktoré obletelo internet. Policajt na ňom roztrhal dievčaťu slúchadlá, pretože prechádzala mimo prechodu a nerešpektovala jeho poučenie. Neskôr sa k prípadu vyjadrila aj jej matka.

 

Vehicle Blue Emergency Light Turned on

Zdroj: pexels.com

 

„Roztrhol jej pomaly nové slúchadlá, lebo vraj išla mimo priechodu. Vážený pán policajt sa mal ale uvedomiť, lebo tam, kde sa to stalo, je minimum premávky a priechody sú od seba dosť vzdialené,“ znelo vyjadrenie matky dievčaťa. Polícia prišla teraz s priznaním, že video je falošné.

 

Person Walking On The Road

Zdroj: pexels.com

 

Kampaň namierená na chodcov

Podľa ich informácii však išlo o kampaň poukazujúcu na neobozretnosť chodcov a stúpajúci počet nehôd, ktoré zahŕňajú chodcov. Počas prvých siedmych mesiacov roka 2019 bolo zaznamenaných 672 nehôd, ktorých účastníkmi boli aj chodci. Z toho boli v 126 prípadoch chodci ťažko zranení a v 35 prípadoch chodci nehodu neprežili. No je otázne či Polícia SR vybrala vhodný spôsob pre svoju kampaň, keďže toto video bolo šokujúce a spustilo búrlivú debatu dvoch táborov – tých čo kritizovali postup policajta a tým čo sa nepáčil drzý prístup dievčaťa.

https://www.facebook.com/policiaslovakia/videos/2511398005590042/

„Nejde o podvod ani o hoax!“

V tomto prípade bolo skontaktované Prezídium SR ohľadom tejto situácie. „V tomto prípade nejde ani o podvod ani o hoax, ale o formu kampane s vysokým dosahom práve s ohľadom na jej spôsob, ktorou chceme upozorniť, že chodci sú nielen najzraniteľnejším účastníkom cestnej premávky, ale často robia také chyby, ktoré ich stoja život. Ako vidieť aj z komentárov k pôvodnému videu, viac ako polovica z nich si uvedomila problém chodcov a neútočila na policajta, aj keď takéto správanie by bolo v realite samozrejme neprípustné. To svedčí o uvedomelosti občanov, že dávajú prednosť bezpečnosti, čo nás teší,“ spochybňuje nevhodnosť propagovania kampane major Michal Slivka.

 

Aký máte na to názor Vy? Zvolila Polícia SR správny postup pre zviditeľnenie tejto kampane?

 

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Video, kde policajt dievčaťu roztrhal slúchadlá je falošné. Mali na to ale dobrý dôvod”