Zuzana Čaputová zabodovala vo vojenskej uniforme. Rokovala s vojenskými veliteľmi. Róbu vymenila za maskáče a kanady

Zuzana Čaputová je už niekoľko mesiacov vo funkcii prezidentky Slovenskej republiky. Za tento čas už stihla absolvovať niekoľko zahraničných návštev a aktívne sa podieľa na „spájaní“ Slovenska prostredníctvom riešenia aktuálnych politických tém a dôležitých vyšetrovaní. Keďže toto dianie je pre budúcnosť Slovenska kľúčové, Zuzana Čaputová je na správnej ceste.

 

V jej najnovšom facebookovom príspevku sa však netradične ukázala v maskáčoch a kanadách. Je to poriadne zmena, keďže ju ľudia vidia pomerne často v spoločenských outfitoch. Za necelú hodinu si fotka vyslúžila až 10 000 like-ov a musíme uznať, že to pani Čaputovej pristane aj takto.

Zuzana Čaputová

Dnes som sa stretla s velením ozbrojených síl. Zaujíma ma, v akom st… ave sú a čo reálne robia. Či majú vojaci to, čo potrebujú, či majú dostatok príležitostí na výcvik, či je ich služba okrem plnenia povinností aj dostatočne zaujímavá na to, aby dokázala prilákať nových záujemcov.

Dôvodom tejto „premeny“ bolo rokovanie s jedenástimi vojenskými veliteľmi ozbrojených síl. Čaputová ako hlavná veliteľka ozbrojených síl predstavila záujem o stav obrany Slovenskej republiky už od nástupu do svojej funkcie. V jej záujme je momentálne zistiť stav vybavenia vojakov, možnosti príležitostí na výcvik a či je toto povolanie dostatočne atraktívne.

 

“Máme modernizačné plány, ktoré máme problém naplniť a čelia kritike o svojej realizovateľnosti a netransparentnosti. A tiež, len veľmi málo, alebo vôbec nie je počuť hlas vojenských profesionálov,“ vyjadrila sa Čaputová.