19 mesačnému dievčatku nerástli zúbky, lebo ju rodičia kŕmili ako vegánku. Do väzenia ale nepôjdu

Malé takmer 2-ročné dievčatko vyrastalo na vegánskej strave čo spôsobilo jej podvýživu aj to, že vyzeralo skôr ako 3-mesačné dieťa. CNN informovalo o tom, že podľa advokáta otca dieťaťa nápad s vegánskou stravou prišiel od jeho manželky a matky dievčatka.

 

Scrabble Tiles in Blue Ceramic Plate

Zdroj: pexels.com

 

Napriek tejto závažnej informácii dostali trest obaja rodičia no do väzenia nepôjdu. Boli im nakázané aktivity v rámci komunity po dobu 18 mesiacov. K tým patrí aj program pre rodičov týkajúci sa výživovej edukácie čo je pre oboch rodičov tá správna vec.

 

Vážila iba 5 kíl!

Ich dcérka bola značne podvyživená, keďže ako 19-mesačná vážila iba 5 kíl čo je váha niektorých novorodencov. Jej strava pozostávala so zemiakov, ryže, banánov a tofu čo sa podpísalo na jej vývine – dievčatko nemalo zuby a ani nerozprávalo. Neskôr sa dievčatku vyvinulo ochorenie kostí a nevedelo ani chodiť. Na tieto závažné veci sa prišlo až vtedy, keď rodičia prišli s dievčatkom prvýkrát do nemocnice. Tam sa zistilo, že ešte nebola ani očkovaná.

 

Close-up Photo of Baby Wearing Gray Pants

Zdroj: pexels.com

 

Sudca usúdil, že rodičia dievčatka sú dosť vyspelý na to aby vedeli čo sa má a čo nie. Napriek tomu ich sudca neodsúdil odpikať si trest do väzenia, lebo veril tomu, že celý incident sa stal kvôli nedbanlivosti a nie zo zlého úmyslu. Teraz už 3-ročné dievčatko našťastie žije u príbuzných a darí sa jej omnoho lepšie ako, keď bola so svojimi rodičmi.

 

Brown Wooden Gavel With White Background

Zdroj: pexels.com

 

Čo si o rozsudku myslíte Vy?

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “19 mesačnému dievčatku nerástli zúbky, lebo ju rodičia kŕmili ako vegánku. Do väzenia ale nepôjdu”