19 mesačnému dievčatku nerástli zúbky, lebo ju rodičia kŕmili ako vegánku. Do väzenia ale nepôjdu

Malé takmer 2-ročné dievčatko vyrastalo na vegánskej strave čo spôsobilo jej podvýživu aj to, že vyzeralo skôr ako 3-mesačné dieťa. CNN informovalo o tom, že podľa advokáta otca dieťaťa nápad s vegánskou stravou prišiel od jeho manželky a matky dievčatka.

 

Scrabble Tiles in Blue Ceramic Plate

Zdroj: pexels.com

 

Napriek tejto závažnej informácii dostali trest obaja rodičia no do väzenia nepôjdu. Boli im nakázané aktivity v rámci komunity po dobu 18 mesiacov. K tým patrí aj program pre rodičov týkajúci sa výživovej edukácie čo je pre oboch rodičov tá správna vec.

 

Vážila iba 5 kíl!

Ich dcérka bola značne podvyživená, keďže ako 19-mesačná vážila iba 5 kíl čo je váha niektorých novorodencov. Jej strava pozostávala so zemiakov, ryže, banánov a tofu čo sa podpísalo na jej vývine – dievčatko nemalo zuby a ani nerozprávalo. Neskôr sa dievčatku vyvinulo ochorenie kostí a nevedelo ani chodiť. Na tieto závažné veci sa prišlo až vtedy, keď rodičia prišli s dievčatkom prvýkrát do nemocnice. Tam sa zistilo, že ešte nebola ani očkovaná.

 

Close-up Photo of Baby Wearing Gray Pants

Zdroj: pexels.com

 

Sudca usúdil, že rodičia dievčatka sú dosť vyspelý na to aby vedeli čo sa má a čo nie. Napriek tomu ich sudca neodsúdil odpikať si trest do väzenia, lebo veril tomu, že celý incident sa stal kvôli nedbanlivosti a nie zo zlého úmyslu. Teraz už 3-ročné dievčatko našťastie žije u príbuzných a darí sa jej omnoho lepšie ako, keď bola so svojimi rodičmi.

 

Brown Wooden Gavel With White Background

Zdroj: pexels.com

 

Čo si o rozsudku myslíte Vy?