5 miliónov na záchranu Amazonského pralesa: Štedrým darcom je nadácia Leonarda DiCapria!

Herca Leonarda DiCapria pozná snáď každý no známy nie je len pre svoje úžasné herecké výkony ale aj pre to, že chce pomôcť našej prírode. Na svojom konte má už niekoľko nadácii, ktoré prírode pomáhajú a taktiež podporuje projekty iných ľudí z rovnakou iniciatívou a dokonca aj finančne.

Na pomoc sa spojili veľké mená

Pred dvoma mesiacmi tak založil nadáciu Earth Alliance spolu s Laurene Jobsovov, vdovou po zakladateľovi spoločnosti Apple, a americkým podnikateľom a filantropom Brianom Shethom. V rámci tejto nadácie sa vytvoril núdzový fond na záchranu Amazonského pralesa s názvom Amazon Forest Fund. Cieľom je zachrániť biodiverzitu „pľúc planéty“, ktoré mali bojovať proti zmene klímy no teraz do ovzdušia vypúšťajú veľké množstvá oxidu uhličitého.

Hrdinovia

Peniaze z fondu by podľa slov DiCapria mali ísť priamo ľuďom, ktorí pracujú a ochraňujú Amazonský prales priamo v teréne. Leonardo DiCaprio svoje sociálne siete zaplavuje výzvami na záchranu prírody, Amazonského pralesa a našej planéty ako takej. Na jeho sociálnej sieti sa objavila aj fotka dobrovoľných hasičov, ktorí riskujú svoje životy aby ochránili ľudí, ktorí žijú v postihnutých oblastiach Amazonského pralesa.

 

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “5 miliónov na záchranu Amazonského pralesa: Štedrým darcom je nadácia Leonarda DiCapria!”