Dojemné stretnutie bratrancov, ktorí sa nevideli 75 rokov. Mysleli si, že zomreli pri Holokauste

Sila sociálnych sietí spojila dvoch členov rodiny, ktorí sa nevideli 75 rokov.

Dnes 87-ročný Morris Sana a 85-ročný Simon Mairowitz žili takmer celý život v domnienke, že všetci z ich rodiny zomreli počas holokaustu. Ked‘ boli deti, boli odvezení do koncentračného tábora, kde prežili najťažsšie chvíľe života. V roku 1940, nacisti okrem iných krajín napadli aj Rumunsko, odkial muži pochádzajú. Pri úteku z krajiny boli rozdelení a od tej doby sa nevideli.

Neter Morrisa Sanu sa po mnohých príbehoch, ktoré od strýka počula, rozhodla cez sociálne siete nájsť jeho potenciálnych príbuzných. Po dlhom hľadaní sa jej to podarilo, našla strýkovho bratranca, s ktorým si bol v detstve veľmi blízky. Neter sa spojila s príbuznými Simona Mairowitza a dohodli ich stretnutie. Celé stretnutie bolo nahrávané na videozáznam a tak si môžete pozrieť ich prvé stretnutie po 75. rokoch.

Sana ako prvé povedal: „Rád ťa vidím,“. Mairowitz sa v tom momente nezmohol na slová, v tichosti držal Sanovu tvár vo svojich dlaniach. Napokon zo seba vydal: „Rád ťa vidím po všetkých tých rokoch.“  Od vtedy muži prerozprávali celé hodiny a taktiež sa priznali, že uvažovali, čo asi prežil ten druhý z nich.

Holocaust Survivors Cousins Reunite in Israel After 75 years

Morris Sana, 87, and his cousin and friend Simon Mairowitz, 85, were each convinced the other had been killed by the Nazis Two Holocaust survivors who were separated as children reunited in Israel after 75 years. Morris Sana, 87, and his cousin and friend Simon Mairowitz, 85, were convinced that the other had been killed by the Nazis, according to People magazine.