Dojemné stretnutie bratrancov, ktorí sa nevideli 75 rokov. Mysleli si, že zomreli pri Holokauste

Sila sociálnych sietí spojila dvoch členov rodiny, ktorí sa nevideli 75 rokov.

Dnes 87-ročný Morris Sana a 85-ročný Simon Mairowitz žili takmer celý život v domnienke, že všetci z ich rodiny zomreli počas holokaustu. Ked‘ boli deti, boli odvezení do koncentračného tábora, kde prežili najťažsšie chvíľe života. V roku 1940, nacisti okrem iných krajín napadli aj Rumunsko, odkial muži pochádzajú. Pri úteku z krajiny boli rozdelení a od tej doby sa nevideli.

Neter Morrisa Sanu sa po mnohých príbehoch, ktoré od strýka počula, rozhodla cez sociálne siete nájsť jeho potenciálnych príbuzných. Po dlhom hľadaní sa jej to podarilo, našla strýkovho bratranca, s ktorým si bol v detstve veľmi blízky. Neter sa spojila s príbuznými Simona Mairowitza a dohodli ich stretnutie. Celé stretnutie bolo nahrávané na videozáznam a tak si môžete pozrieť ich prvé stretnutie po 75. rokoch.

Sana ako prvé povedal: „Rád ťa vidím,“. Mairowitz sa v tom momente nezmohol na slová, v tichosti držal Sanovu tvár vo svojich dlaniach. Napokon zo seba vydal: „Rád ťa vidím po všetkých tých rokoch.“  Od vtedy muži prerozprávali celé hodiny a taktiež sa priznali, že uvažovali, čo asi prežil ten druhý z nich.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Dojemné stretnutie bratrancov, ktorí sa nevideli 75 rokov. Mysleli si, že zomreli pri Holokauste”