Dojímavá pocta svojej manželke: Muž si uvedomil, že byť matkou nie je ľahká „práca“.

Materská dovolenka nie je ani zďaleka to čo tento názov implikuje a vie to každá žena, ktorá je alebo bola niekedy matkou. Menej tolerantní muži sa sťažujú, že ich polovičky sú vždy unavené a bez energie pri tom čo oni chodia do práce! No byť matkou na plný úväzok je práca na 24 hodín denne, 7 dní v týždni!

 

Feeding Bottle Shallow Focus Photography

Zdroj: pexels.com

 

Podobný prípad sa stal páru Charlotte a Tonymu. Charlotte sa po narodení dieťaťa rozhodla ostať na materskej dovolenke a Tony pracoval a bol živiteľ rodiny. No čoraz častejšie sú pokladal túto otázku: “Ako je možné, že je Charlotte stále taká unavená a na nič nemá náladu, veď predsa ja som ten, ktorý celý deň pracuje!”

 

Person Using Mop on Floor

Zdroj: pexels.com

 

No Charlotte mala na starosti celú domácnosť od upratovania až po varenie a hlavne starostlivosť o ich dieťa čo si žiada veľkú dávku energie. Avšak Tony jedného dňa našiel spať svoju manželku s ich dieťaťom a uvedomil si čo taká materská dovolenka naozaj obnáša. Na sociálnu sieť teda pridal status, kde si vylial svoje srdce a vzdal tak poctu svojej manželke.

 

„NIEKEDY NEMÁ TÁTO ŽENA DOSTATOK ÚCTY PREDO MNOU. ZAKAŽDÝM, KEĎ SOM PRIŠIEL DOMOV Z PRÁCE, CHARLOTTE BOLA „UNAVENÁ“. JA SOM PRACOVAL CELÝ DEŇ, KTO JE UNAVENÝ? V POSLEDNEJ DOBE SOM PREMÝŠĽAL O TOM, ČO TÁTO ÚŽASNÁ ŽENA ROBÍ, KEĎ SOM PREČ Z DOMU … MYSLEL SOM SI, ŽE LEN SEDÍ S DIEŤAŤOM, ODDYCHUJE A NEJAK SA PREHRAJÚ, NO NIE! ODPOVEĎ JE NIE!

KEĎ IDEM DO PRÁCE KAŽDÉ RÁNO, ZOBUDÍ SA, NARAZ MÁ PLNÉ RUKY PRÁCE A MUSÍ BYŤ OKAMŽITE PRIPRAVENÁ NA VŠETKO, ČO TEN DEŇ PRINESIE …VSTANE A STARÁ SA O PLAČÚCE DIEŤA. NAŠE DIEŤA MÁ HLAD, CHARLOTTE ROVNAKO, ALE NAJPRV DIEŤA DOSTANE NIEČO NA JEDENIE. POTOM SA S NÍM HRÁ, VYMIEŇA NECHUTNÚ PLIENKU, POTOM SA ZASE HRAJÚ. A KEĎ KONEČNE ZASPÍ, MYSLÍTE SI, ŽE SI ODDÝCHNE? OMYL, VYUŽÍVA ČAS NA PRANIE BIELIZNE, UPRATOVANIE HRAČIEK A DOMÁCNOSTI A UMÝVA RIAD. POTOM SA DIEŤA PREBUDÍ A MÁ OPÄŤ HLAD. CHARLOTTE DOKONCA EŠTE NEJEDLA NIČ, ALE TERAZ MUSÍ SPRAVIŤ OBED PRE DIEŤA. POTOM BUDE SAMOZREJME OPÄŤ POZORNOSŤ NA ŇOM, TREBA HO ZABAVIŤ – PAMÄTAJTE MAMA EŠTE STÁLE NEJEDLA … A TO VŠETKO ČISTENIE PREDTÝM BOLA LEN STRATA ČASU, PRETOŽE SAMOZREJME, TERAZ SÚ OPÄŤ VŠADE SAMÉ HRAČKY.

KEĎ SOM PRIŠIEL DOMOV Z PRÁCE, BOL SOM NAŠTVANÝ, ŽE MUSÍM UPRATOVAŤ. ČO CELÝ DEŇ NIČ NEROBÍ? VTEDY SOM POZREL NA DIEŤA, KTORÉ BOLO ZDRAVÉ A ŠŤASTNÉ. AK AJ OSTATNÍ MUŽI SI MYSLIA TO, ČO JA, JE NA ČASE, ABY ZISTILI, AKÉ SÚ ICH MANŽELKY A ČO NAOZAJ ROBIA. REŠPEKTUJTE MATKU SVOJICH DETÍ! JE TO VEĽMI ZVLÁŠTNY ČLOVEK, KTORÝ OBETUJE VŠETKO, ABY SA POSTARAL O SVOJE DIEŤA. MÁM RÁD MOJICH SPIACICH ANJELOV A OBE SI ZASLÚŽIA KRÁTKU PRESTÁVKU! ❤ CHARLOTTE.“

 

Zdroj: facebook.com

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Dojímavá pocta svojej manželke: Muž si uvedomil, že byť matkou nie je ľahká „práca“.”