Ich dcéra priniesla zo školy poznámku. Avšak to, čo rodičia odpísali učiteľke, všetkých prekvapilo

Poznámky v žiackej knižke stáli mnohých z nás množstvo sĺz a prebdených nocí. Niektoré boli opodstatnené, no niektoré v žiackej nemali čo robiť.

Poslucháčka Funradia im do redakcie poslala svoju poznámku z roku 1995. V tom čase bola pre rodičov táto poznámka v žiackej knižke viac než absurdná a preto učiteľke odpísali veľmi rozumné slová. Dajte nám vedieť, čo si o tom myslíte a či máte podobné školské skúsenosti.

Žiačka dostála poznámku so znením: „Žiačka sa na hodine bavila a nepracovala samostatne.“

Rodičia učiteľke odpísali toto: „Vážená pani učiteľka, ak niečo neznášam, tak sú to nepedagogické prístupy k žiakom. Pedagóg má svojim prístupom zaujať žiakov, a nie na nich pôsobiť tak, že sa ho trieda bojí. Ak ste boli na hodine neistá a nervózna, nečudujte sa, že Vás žiaci nemajú radi!

Váš výrok: „modlite sa, žiaci, aby som k vám zajtra neprišla na matematiku, lebo vám dám písomku“, myslím, že hovorí za všetko. Ak s mojou odpoveďou nesúhlasíte, možno by bolo lepšie, ak by sme sa stretli u riaditeľky školy.“

http://gph.is/2IdLQ9S

 

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Ich dcéra priniesla zo školy poznámku. Avšak to, čo rodičia odpísali učiteľke, všetkých prekvapilo”