Milana Mazureka zbavili poslaneckého mandátu. Odsúdili ho za rasistické komentáre o Rómoch

Poslanca Mazureka odsúdili. Najvyšši súd ho zbavil poslaneckého mandátu a jeho finančný trest mu navýšil z pôvodných 5 000 € na 10 000 €.

Jeden z najznámejších poslancov politickej strany ĽSNS, Milan Mazurek, dnes bol definitívne odsúdený za hanobenie národa, rasy či presvedčenia. Za vinného ho uznal Najvyšší súd Slovenskej republiky. Jeho právoplatné odsúdenie spôsobilo aj stratu jeho poslaneckého mandátu. Okrem toho dostal finančnú pokutu, ktorú mu udelil senát na čele s Petrom Paludom.

Milan Mazurek – poslanec NR SR

SPÚŠŤAME HLIADKY V OBCIACH A MESTÁCH! Keďže sa naše vlakové hliadky… rokmi skúseností osvedčili a ďakujú nám za ne stále veľké množstvá ľudí, rozhodli sme sa zareagovať aj na iné žiadosti z problémových lokalít, kde musia ľudia trpieť vysokým výskytom asociálov s nebezpečným správaním.

Teraz už bývalý poslanec Mazurek bol minulý rok odsúdený aj Špecializovaným trestným súdom v Banskej Bystrici za hanobenie rasy, národa a presvedčenia. Okrem toho tam zazneli obvinenia aj za podnecovanie, hanobenie a vyhrážanie sa osobám pre ich príslušnosť k niektorej rase a národu. Tieto slová boli odvysielané ešte v roku 2016 v rádiu Frontinus. V živom vysielaní sa tam vyjadroval na adresu moslimov, imigrantov a Rómov. 

Podľa jeho slov vtedy hovoril o „celej komunite cigánskych asociálov“. Podľa neho sa títo ľudia správajú ako zvieratá v zoologickej záhrade. Moderátor v odvysielanej relácií s jeho názormi súhlasil a nepovedal nič na to, že si ako povedal Mazurek, Rómovia robia biznis z plodenia detí. Rádio za svoje podnecovanie nenávisti doposiaľ dostalo pokutu vo výške 15 000 €.