Ministerka zdravotníctva vytrela zrak kotlebovcom. Vysvetlila im fakty o očkovaní a kolektívnej imunite

Téma očkovaní novorodencov je v týchto dňoch veľmi populárna. Tento obrovský záujem vyvolal najmä prípad matky z Českej republiky, ktorá odmietla svoje dieťa zaočkovať proti tetanu. Toto rozhodnutie sa jej však nevyplatilo, pretože jej syn takmer zomrel práve na toto ochorenie.

Množstvo ľudí na celom svete, bez výnimky Slovákov, obhajujú nezaočkovanie ako veľmi dobré rozhodnutie, ktorým bránia vzniku viacerých druhov chorôb u ich dieťaťa. Tieto mylné názory však našťastie vyvraciajú skúsení a inteligentní ľudia, odborníci v podobných témach, akou je aj aktuálna ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská. Pani Kalavská na jednom z posledných zasadnutí NR SR reagovala na argumenty kotlebovcov, ktorými sa oháňali 12. septembra.

Ministerka povedala: „Nie každý človek dokáže byť odborníkom vo všetkom. Bavia ma lietadlá, no nedokázala by som sa baviť s konštruktérom, koľko má mať lietadlo motorov len preto, že mám taký pocit. Povinnosť očkovania je niekoľko rokov. My teraz reagujeme na to, že nám klesá kolektívna imunita pod 95 %. To už hrozí, že sa na Slovensku začnú šíriť infekčné ochorenia, ktoré sa doteraz nešírili.

Máme regióny, kde sme mali niekoľko stovák prípadov osýpok. Máme tiež regióny, kde je očkovanosť menej ako 95 %.“

Rómovia však nie sú v tomto probléme jediní. Rovnako sa týka aj mamičiek z hlavného mesta a iných okresných, či krajských miest. „Dámy čítajúce internet tiež odmietajú očkovať svoje deti.“ Ministerka si po vzore Česka či Francúzska, dala za cieľ informovať ľudí o pravdivých faktoch a minimalizovať dezinformácie v zdravotníctve. Ľudia by nemali brať na ľahku váhu zdravie svojich detí len kvôli neodbornému článku na internete.

Kalavská taktiež tvrdí, že ak by sme prestali svoje deti očkovať všetci, začali by sa tu šíriť choroby, na ktoré zomierali ľudia pred niekoľkými desiatkami rokov. To už predsa máme dávno za sebou a práve kvôli vakcínam. „Nám bežne každé druhé dieťa v Afrike umieralo na novorodenecký tetanus. Je to odporná smrť. Videla som niekoľkokrát umrieť človeka na besnotu. Veľmi pekne vás prosím, kolegovia, ak máte štúdiu, ktorá bola publikovaná v slušnom časopise, doneste mi ju.“ 

Podľa Kalavskej by sa o očkovaní nemali vyjadrovať neodborníci, pretože tým škodia celému národu. Aj ked‘ škandinávske krajiny očkovanie povinné nemajú, ich kolektívna imunita je omnoho vyššia ako imunita v strednej Európe. Pani ministerka sa vyjadrila aj na margo štúdie, ktorú spomínajú viacerí poslanci. Tí tvrdia, že štúdia dokazuje, že očkovanie spôsobuje autizmus. „V Dánsku zverejnili štúdiu, 650 000 detí. Nepotvrdili súvis autizmu a MMR vakcíny.“ Okrem toho povedala, že štúdia, ktorou sa oháňajú nie je odborná a mužovi, ktorý ju zverejnil, bola odobraná licencia, pretože zverejňoval nepravdy. Svoje vystúpenia pred poslancami NR SR ukončila vetou: „Som pripravená na odbornú diskusiu, nie na dojmológiu.“.

 

 

 

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Ministerka zdravotníctva vytrela zrak kotlebovcom. Vysvetlila im fakty o očkovaní a kolektívnej imunite”