Najbohatší muž Číny pomáha Európe: Posiela rúška a testovacie sety

Čína sa z nákazy pomaly dostáva no Európu koronavírus zasiahol plnou silou. Najhoršie je na tom Taliansko, kde je nakazených už pomaly 25 000 ľudí. V týchto ťažkých časoch je každá pomoc dobrá a Čína posiela do Európy pomoc. V Ríme pristál tím 9-tich lekárov spolu so zdravotníckymi pomôckami. Teraz pomoc posiela aj najbohatší muž Číny.

 

Jack Ma (55), zakladateľ predajného portálu Alibaba, sa rozhodol poskytnúť 1,8 milióna rúšok a 100 000 testovacích setov pre Európu. Tieto pomôcky budú prerozdelené medzi štáty Európskej únie, ktoré boli zasiahnuté koronavírusom najviac – napríklad Taliansko a Španielsko. Zásoby zdravotníckeho materiálu by mali byť distribuované na letisko Liege v Belgicku. 

“Aj keď žijeme tisíce míľ od seba, budeme pretekať s časom v nádeji, že poskytneme naliehavú pomoc [krajinám, ktoré to potrebujú] a prekonáme problémy spolu,” vyjadril sa miliardár Ma. Sám už daroval milión rúšok Japonsku aj Južnej Kórey. V januári taktiež prispel nemalou čiastkou (5 miliónov eur) pre vedcov, ktorí vyvíjajú vakcínu na koronavírus.

 

zdroj: dailymail.co.uk

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Najbohatší muž Číny pomáha Európe: Posiela rúška a testovacie sety”