Mláďa kamzíka zomrelo po tom, čo sa vystrašené zrútilo zo skaly keď ho dronom naháňal turista

Po tomto dronovom prípade by mali byť v horách drony zakázané. Z dronov sa stal vážny problém, kvôli ktorému umierajú zvieratá.

TV Markíza  vo svojej reportáži poukázala na prípad, kedy turista zabil mláďa kamzíka. Aj napriek tomu, že jeho smrť nebola úmyselná, život chráneného mláďatka sa tým skončil. Turista sa pod Chopkom rozhodol nakrútiť kamzíka vo voľnej prírode a tak vytiahol dron a rozhodol sa letieť v malej vzdialenosti od neho. Kamzík sa naľakal a spadol zo skaly.

Okrem mláďatka tam boli aj iné kamzíky, ktorým sa pred neprirodzeným bzučaním podarilo ujsť. Kamzíky majú nesmierne citlivý sluch a zvuk drona nikdy predtým nepočuli. Pri úteku sa úbohé mláďa pošmyklo a pri páde sa poranilo natoľko, že zraneniam krátko na to podľahlo.

Celá reportáž Mareka Vnenčáka z TV Markíza:

O tomto probléme už hovoria aj strážcovia prírody a zoologovia, ktorí tvrdia, že ak zvieratá započujú tento neprirodzený zvuk drona, naľakajú sa a dostanú sa do paniky. Spomínané mláďa je v Tatrách prvou obeťou dronov, no ochranári vyzývajú, že musí byť aj poslednou. Okrem toho ochranári tvrdia, že v Národnom parku nájdu na mesačnej báze dronistov, ktorí kamerujú bez povolenia. Ich dron zvieratá chápu ako dravca, ktorý sa vydal na lov. Taktiež vyzývajú aby boli dronisti zodpovední a bezpodmienečne rešpektovali zákazy aspoň v chránených územiach.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Mláďa kamzíka zomrelo po tom, čo sa vystrašené zrútilo zo skaly keď ho dronom naháňal turista”