Poverčivá matka z Česka odmietla zaočkovať syna proti tetanu. Chlapec sa ním nakoniec nakazil

Matka z Česka tvrdí, že očkovanie proti tetanu u nej spôsobilo sklerózu multiplex a preto nechce zaočkovať svojho syna. Jej syn bol hospitalizovaný v brnenskej fakultnej nemocnici s diagnózou, ktorá nikoho v tomto prípade neprekvapí – s tetanom. Matka syna proti tetanu nedala zaočkovať hned‘ po narodení a preto sa touto chorobou nakazil. Primátor mestskej časti Řeporyje – Pavel Novotný správu potvrdil.

Hospitalizovaný chlapec bol 18. augusta ošetrený kvôli baktériám v nose. Tam lekár dieťaťu predpísal antibiotiká, ktoré mu však matka nepodávala. Lekárovi ani len nenapadlo, že chlapec nemá očkovanie proti tetanu. O pár dní neskôr prišla matka späť k lekárovi s tým, že jej bábätko má kŕče v žuvacích svaloch. Nechcel jesť a mal tráviace problémy. Po viacerých rozboroch prišiel lekár na to, že dieťa trpí tetanom, pretože nebolo očkované. Lekár ho poslal do Fakultnej nemocnice Brno. Dieťa malo záchvaty a vážne problémy a preto bolo prevezené na Kliniku detskej anesteziológie a resuscitácie. Chlapcova matka ho tak dohnala do tak zlého stavu, kedy na jeho malom telíčku museli lekári previesť tracheostomiu, ktorá pomohla chlapcovi voľne dýchať.

Riaditeľka Sekcie ochrany a podpory verejného zdravia KHS JmK – Hana Pokorná sa pre média vyjadrila: ,,Dieťa je starostlivo liečené, no nemôžem povedať žiadne iné podrobnosti.“

Matka napísala príspevok aj na sociálnu sieť, kde hľadala pomoc v alternatívnej medicíne.

Fotka Zomri.Zdroj: Facebook