Šokujúce priznanie! Centrum na liečenie homosexuálov viedol gej

Hope for Wholeness, je jedným z najväčších terapeutických programov pre homosexuálov v Spojených štátoch. Jeho zakladateľom je McKrae Game, ktorého však z centra vylúčili. 2 roky po vylúčení sa však priznal, že je homosexuálom a fanúšikom na svojom facebookom profile odkázal: „Mýlil som sa, odpustite mi.

Portál Dazed informoval, že Game bol v minulosti ženatý, no po pár rokoch sa rozhodol svoj stav riešiť a zapísal sa do terapeutického centra Exodus. Po skúsenostiach v tomto centre otvoril svoje vlastné centrum.

Game terapiu opisuje takto: „Konverzná terapia nie je iba klamstvom, ale aj veľmi škodlivým procesom, pretože ide o falošnú reklamu.“ Svoje minulé JA opisuje ako náboženského fanatika, ktorý ubližoval ľuďom. Viacerí jeho pacienti povedali, že na základe jeho slov v minulosti uvažovali nad samovraždou.

Jeho centrom vraj celkovo prešlo 700 000 ľudí z LGBTQ komunity. Prieskum robila kalifornská UCLA School of Law. Paradoxom je, že podobné centrá sú zakázané až v 18 štátoch USA. Podľa viacerých zdrojov Game nie je jediným zo zakladateľov, ktorí svoju orientáciu po odchode z centra zmenili. Rovnaký prípad sa týka aj prezidenta centra Exodus International Alana Chambersa, ktorý bol z vlastného centra vylúčený, pretože v roku 2013 povedal, že je gej.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Šokujúce priznanie! Centrum na liečenie homosexuálov viedol gej”