Šokujúce priznanie! Centrum na liečenie homosexuálov viedol gej

Hope for Wholeness, je jedným z najväčších terapeutických programov pre homosexuálov v Spojených štátoch. Jeho zakladateľom je McKrae Game, ktorého však z centra vylúčili. 2 roky po vylúčení sa však priznal, že je homosexuálom a fanúšikom na svojom facebookom profile odkázal: „Mýlil som sa, odpustite mi.

Portál Dazed informoval, že Game bol v minulosti ženatý, no po pár rokoch sa rozhodol svoj stav riešiť a zapísal sa do terapeutického centra Exodus. Po skúsenostiach v tomto centre otvoril svoje vlastné centrum.

EXCLUSIVE INTERVIEW with McKrae Game: Former Gay Conversion Therapy Founder Comes Out As Gay

Former founder of one of the largest conversion therapy programs, McKrae Game, has come out as gay and spoke to DBL about his decision to go public. SUBSCRIBE TO DAILY BLAST LIVE: http://bit.ly/2tNb089 Welcome to Daily Blast LIVE: The only show that covers what you are talking about right now.

Game terapiu opisuje takto: „Konverzná terapia nie je iba klamstvom, ale aj veľmi škodlivým procesom, pretože ide o falošnú reklamu.“ Svoje minulé JA opisuje ako náboženského fanatika, ktorý ubližoval ľuďom. Viacerí jeho pacienti povedali, že na základe jeho slov v minulosti uvažovali nad samovraždou.

Jeho centrom vraj celkovo prešlo 700 000 ľudí z LGBTQ komunity. Prieskum robila kalifornská UCLA School of Law. Paradoxom je, že podobné centrá sú zakázané až v 18 štátoch USA. Podľa viacerých zdrojov Game nie je jediným zo zakladateľov, ktorí svoju orientáciu po odchode z centra zmenili. Rovnaký prípad sa týka aj prezidenta centra Exodus International Alana Chambersa, ktorý bol z vlastného centra vylúčený, pretože v roku 2013 povedal, že je gej.