Takto zaobchádzajú s ľuďmi v nemocnici: Týmto praktikám sa nevyhnú ani deti ani dôchodcovia!

Nikto z nás nemá rád cestu do nemocnice ale ak si to vyžaduje zdravotný stav nemali by sme naše zdravie brať na ľahkú váhu. V nemocnici sa zverujeme do rúk kvalifikovanému personálu, od ktorého čakáme, že nám náš pobyt v nemocnici skráti svojou pomocou. No fotky, ktoré sa prednedávnom šírili internetom búrajú ilúziu o dobrej starostlivosti v nemocniciach.

 

Uväzovanie o posteľ

Fotky sa objavili na stránke Obete zdravotníctva – Ľudia, ktorí nemlčia, kde tému zlého zaobchádzania v nemocniciach načrtla Kristína Nižníková. Na fotkách ukazuje látkové „putá“, ktorými priväzujú pacientov k posteli. „Uväzovať niekoho v 21. storočí? Vraj je dedko agresívny. Poznám ho 21 rokov, no tento človek, keď nepomohol, tak ani neublížil,” píše Katarína. Po tomto zistení naliehala na stretnutí s primárom, ktorý je podľa jej slov najarogantnejší človek akého kedy stretla. Na otázky dostala iba vyhýbavé odpovede, ktoré boli úplne „z cesty“.

Kristína Nižníková

Nemam vo zvyku písať statusy alebo nieco podobné … no toto sa ma neskutočne dotklo …. !!!!!!!!Nemocnica? Snáď len zlý žart… uviazovať niekoho v 21 storočí?! Vraj je dedko agresívny… deda…

Personál sa vyhovára

Keď som sa ho spýtala, aby mi vysvetlil, prečo je môj dedo priviazaný o posteľ, nasledovala odpoveď, aby nespadol na zem. Dedo ale nedokáže urobiť ani jeden krok bez pomoci sestier alebo barlí,” vysvetľuje situáciu Kristína. Zdravotná sestra sa ohradila tým, že zábrany na posteľ použiť nemohli pretože ich pacient údajne preskakuje. „Môj dedko má problém sa sám zdvihnúť z postele, nie tak ešte preskočiť zábrany okolo postele,” rozhorčuje sa vnučka Kristína.

 

Kristína Nižníková

Kristína Nižníková added a new photo.

Kristína Nižníková

Kristína Nižníková added a new photo.

 

Praktikám sa nevyhli ani malé deti

Mamička malého chlapca na stránku zverejnila fotku svojho synčeka, ktorého priväzujú o posteľ za rúčky aj nôžky. Tá už podala sťažnosť za zlé zaobchádzanie s jej dieťaťom. Ďalší príbeh s podobným znením má však smutný koniec. Malý Jakubko bol v nemocnici kvôli zlému vyprázdňovaniu. Počas liečby mu bolo podaných až 6 klystírov čo spôsobilo otravu čo sa mu stalo osudným. Mamička na fotke ukazuje, že aj jej syna Jakubka priväzovali k postieľke.

Obete zdravotníctva.Ľudia ktorí nemlčia.

Jakubko bol tiež priviazaný! Jakubko je už v nebi…dostal 6 dospeláckych klystírov #bojujemzaJakubka

zdroj: klocher.sk