Tehotná žena takmer odpadla v čakárni v Nitre. Nikto z pacientov jej nepomohol

Počas dvoch hodín trvajúceho diabetologického testu musela tehotná žena čakať v preplnenej čakárni. To však nebolo to najhoršie, s čím sa tam stretla. Počas vyšetrenia musí byť tehotná žena v pokoji, pretože po vypití glukózy jej môže prísť veľmi zle. Celý svoj nepríjemný zážitok poslala žena facebookovej stránke Nekŕmte nás odpadom.

Po 20 minutách čakania mi prišlo hrozne zle na odpadnutie. V čakárni boli dve sedačky. Obe obsadené – na každej z nich sedeli dvaja páni čakajúci na bežné vyšetrenie. Z tých štyroch pánov bol evidentne minimálne jeden len doprovod. Musela som konať rýchlo, ľahla som si preto na zem, aby som neomdlela, vyložila si nohy o stenu. Ani jeden z týchto pánov sa neunúval postaviť sa a pustiť ma sadnúť, ani len sa nespýtali, čo sa deje, nezavolali sestričku. Pozreli na mňa a naspäť do telefónov a časopisov,” povedala sklamaná tehotná pacientka.

Po chvíli v mdlobách sa rozhodla zájsť za slúžiacou sestričkou a poprosiť ju o stoličku. “Po čase som zistila, že dvaja z pánov si len išli po recepty. Takže žiadne ťažké hypoglykemické prípady. Správanie sa ľudí je viac ako smutné,” dodala pacientka. Pod príspevkom si môžete prečítať množstvo podobných komentárov, ktoré opisujú podobné skúsenosti iných tehotných žien.