Tlmočníčka posunkovej reči bavila divákov viac ako sám raper. Jej pohyby vám vyrazia dych

Stanica NCB zverejnila video, ktoré zachytáva koncert legendárneho amerického rapera Twista, ktorý bol v minulosti zapísaný ako raper s najrýchlejším rapom v Guinnessovej knihe rekordov. Práve on pred pár dňami koncertoval v americkom štáte New York. Celý koncert pre nepočujúcich prekladala jeho osobná tlmočníčka posunkovej reči. 

Preklad koncertov a divadelných predstavení do posunkovej reči je dnes v celku bežkou vecou nie len v Amerike. Sám veľký Twista nie je jediným raperom, ktorý si na svoje vystúpenia berie tlmočníka posunkovej reči. Jedného má aj raper Travis Scott, známy vtipnými pohybmi a gestami.

Twista však nečakal, akú šou urobí jeho tmočníčka Amber Galloway Gallego na jeho poslednom koncerte. Amber ovládla šou a všetci diváci z nej boli paf. V momente, ked‘ Twista začal rapovať povestný double time flow prišiel k tlmočníčke bližšie, aby na ňu upriamil pozornosť. Amber všetkým vyrazil dych!

Twista Summer 96 mixtape Out Now on Twitter

She’s the real MVP for keeping up wit me #summer96 #signlanguagequeen https://t.co/gEpALcb53n

Raoer Twista pár hodín po koncerte na svojom oficiálnom Twitteri zverejnil video spoli s popisom: „Je to skutočná MVP, ktorá so mnou dokáže držať krok.“ Video sa začalo zdieľať enormnou rýchlosťou a dnes je virálne. Amber je v šoubiznise známou osobnosťou, pretože počas koncertov prekladala aj pre Lady Gagu, The Black Keys, Cher a Kendricka Lamara, po koncerte ktorého sa stala doslova hviezdou. Populárny časopis VIBE sa o nej vtedy vyjadril ako o Jay-Z v hip-hopovej znakovej reči.

Amber sa okrem prekladania venuje aj pomoci nepočujúcim a zdravotne postihnutým ľuďom. Snaží sa im vytvoriť jednoduchšie podmienky pre vstup do umeleckého priemyslu a taktiež chce, aby si aj nepočujúci ľudia užili koncert naplno.