Ženy, klamú nás! 7 mýtov, vďaka ktorým utrácame viac za našu krásu

Každý už dlho vie, že krása si nevyžaduje obetu, ale financie. Táto jednoduchá pravda je starostlivo vštepovaná do hláv žien prostredníctvom kozmetických salónov. Koniec koncov, je pre nás dôležité nebyť zanedbávané ale byť atraktívne a mladé. Kozmetické salóny tak na nás aplikujú úplne zbytočné kozmetické procedúry, ktoré nijako neovplyvňujú náš vzhľad, ale dôkladne vyprázdňujú peňaženku.

Dnes vám povieme o 8 mýtoch kozmetického priemyslu, vďaka ktorým budete ľahšie o niekoľko desiatok eur.

Rozštiepené končeky je možné vyliečiť

V kozmetických salónoch nás presviedčajú, aby sme si nestrihali vysušené a rozštiepené končeky vlasov, ale aby sme podstúpili procedúru na ich obnovenie, napríklad použitím keratínu alebo nákupom špeciálnych výrobkov pre starostlivosť. Tento postup však jednoducho zlepí končeky vlasov, ale nelieči ich. Po vymytí prostriedku z vlasov, približne po 3 mesiacoch, bude vzhľad rovnaký, a ak sú vaše vlasy tenké, potom sa pripravte na ešte horší výsledok.

Jedinou metódou, ktorá vás skutočne ušetrí od rozštiepených končekov, je strihanie. A na udržanie čo najdlhšieho účinku – vyvážená strava, kvôli správnemu fungovaniu žalúdka, pankreasu a štítnej žľazy, pravidelná domáca starostlivosť o vlasy a minimálne používanie fénu či kulmy.

Woman Looking Up

 

Vlasy rastú rýchlejšie, ak si ich striháte pravidelne

Toto je najväčšia chyba! Vďaka strihaniu sa síce môžete zbaviť suchých končekov, ale vaše vlasy vám kvôli tomu nevyrastú skôr. V priemere rastú po 1 centimetri za mesiac. Ak ich budete strihať raz za 1 až 2 mesiace, na ich dĺžke vám to určite nepridá.

Je dôležité vziať do úvahy aj stav vlasov. Ak sú suché, lámavé, s poškodenými končekmi, odporúča sa strih iba z estetického hľadiska. A ak sú vlasy husté a takmer vôbec sa neštiepia, môžete ich strihať podľa potreby.

Woman Sitting on the Salon Chair While Holding Vodka Glass and Man at Her Back White Spraying Her Hair

 

Predĺžené nechty nedýchajú

Ak si svoje nechty dávate predlžovať alebo na nich na dlhšiu dobu aplikujete gél lak, nechty by si po týchto procedúrach mali dať prestávku. Medzitým sa obnovujú a na tento proces je tiež nutné použiť veľa prípravkov. Ukázalo sa však, že nechtová doštička dostáva všetky živiny prostredníctvom krvi.

Preto tvrdenia, že tieto platničky nedokážu dýchať pod dlhými nechtami alebo lakmi, sú nesprávne. Nechty sú často poškodené nesprávnym odstraňovaním laku alebo gélu, ale aj používaním zlých materiálov.

Pink Brush

 

Kvalita kozmetiky závisí od ceny

Áno, je v tom kúsok pravdy. V luxusných značkách skutočne používajú viac jedinečných a neškodných ingrediencií. Ak však hovoríme o detskom kréme, pomocníkom proti akné, toniku, mydle, lesku a ružu na pery, zloženie drahých a lacných značiek sa príliš nelíši.

Assorted Eye Shadow and Blusher Palette

 

Výrobky na starostlivosť o pleť sa musia vyberať podľa veku

V 20-tke stačí pleť hydratovať, v 25-ke, by ste si mali vybrať krémy na prvé príznaky starnutia, v 30-tke proti vráskam a v 40-tke je čas nakúpiť si kozmetický arzenál proti ochabnutej a starnúcej pokožke. Toto je veľmi veľká chyba. Označovanie kozmetických výrobkov podľa veku je len marketingový trik.

Rôzne krémy, pleťové vody a séra je totiž potrebné vyberať podľa stavu pokožky a nie podľa veku. Niekto už má prvé vrásky vo veku 25 rokov, zatiaľ čo niekto vo veku 30 rokov má z času na čas vyrážky, ale ženina pokožka je pevná a rovnomerná. A niekto v 40-tke potrebuje len starostlivosť o hĺbkovú hydratáciu pomocou kyseliny hyalurónovej, bez žiadnych ceramidov, peptidov…

Pamätajte: hlavnú úlohu hrá typ pleti (normálna, mastná, suchá, zmiešaná), na druhom mieste je stav a na treťom mieste je životné prostredie (podnebie, prašnosť ovzdušia, ročné obdobie).

Woman Taking Selfie

 

Česanie je dobré pre vaše vlasy

Vďaka česaniu sa vlasy menej zamotávajú a kožný maz je rozmiestnený po celej ich dĺžke. Častejšie česanie so sebou prináša aj rýchlejšie špinenie vlasov. Ak pri tom používate zlý hrebeň, štruktúra vlasov je vážne poškodená. Začnú sa lámať a viac štiepiť.

Pokúste sa česať nie viac ako 2 až 3-krát denne. Vďaka tomu budú vaše vlasy dlhšie v dobrom stave. A nemusíte utrácať peniaze za rôzne vyživujúce masky či doplnky výživy.

Kefa Na Vlasy, Hrebeň, Žena, Dievča, Česanie, Krása

 

 

Exkluzívne ošetrenie

Mnoho kozmetických salónov, ako aj súkromných kozmetológov ponúka široké spektrum drahých procedúr: masáž kameňmi, čokoládový zábal, hydromasážna sprcha… Nechajte sa hýčkať, aby ste si oddýchli a zrelaxovali. Pravdou však je, že účinok takýchto procedúr je minimálny.

Ak salón sľubuje, že po týchto procedúrach dramaticky schudnete, omladnete, natrvalo sa zbavíte celulitídy alebo sa zbavíte všetkých toxínov, nemali by ste týmto slovám okamžite uveriť.

Wellness, Masáž, Relax, Relaxačné, Žena, Kúpele

 

Pamätajte, že od služieb salónov krásy závisí nielen krása, ale aj zdravie. Venujte pozornosť čistote v samotných priestoroch, dezinfekcii prístrojov, dostupnosti potrebných licencií kozmetického centra a taktiež sa poinformujte o kvalifikáciách zamestnancov. A čo je najdôležitejšie – nebuďte ticho. Nepáči sa vám účes, líčenie, výsledok procedúry? Povedzte to!

 

 

zdroj: takprosto.cc

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Ženy, klamú nás! 7 mýtov, vďaka ktorým utrácame viac za našu krásu”