Zuzana Čaputová cestovala na oficiálnu návštevu vlakom. Bojuje za ochranu životného prostredia.

Už minulý piatok (30. augusta) vycestovala naša prezidentka Zuzana Čaputová na oficiálnu návštevu Rakúska. No ako by si mnohí mysleli, neviezla sa v luxusnom aute ani v súkromnom „tryskáči“ ale využila cestovanie vlakom. Spoločne so svojou delegáciou odcestovala z Petržalky do Viedne vlakom REX 7610 (Bratislava-Petržalka 9:15 – Wien Hbf 10:14).

 

Na stanici už ju čakal a vítal Filip Hlubocký, ktorý je predsedom predstavenstva a generálny riaditeľ ZSSK. „Ako zástupca národného dopravcu som vždy veľmi poctený, keď aj štátnici a politickí predstavitelia krajiny využívajú naše dopravné služby. Ešte omnoho viac ma však teší rozhodnutie súčasnej slovenskej prezidentky, vybrať sa do Rakúska vlakom ZSSK, pretože tým jasne deklaruje svoje ekologické postoje,vyjadril sa Hlubocký k výberu dopravy prezidentkou Čaputovou.

 

Návrat s oficiálnej návštevy bol vo večerných hodinách a preprava bola zabezpečená súpravou Bombardier Talent 4124. Túto nízkopodlažnú súpravu vlastný rakúska železničná spoločnosť ÖBB no na Slovensku ju prevádzkuje ZSSK. Trasu dlhú 74 kilometrov súpravy prejdú za 59 minút a z dôvodu prítomnosti prezidentky bola zvolená spomínaná nízkopodlažná súprava.

 

Zdroj: twitter.com/Zuzana Čaputová

 

Čaputová za ochranu životného prostredia

„Každý z nás môže aj v malom prispieť k tomu, aby sme sa k životnému prostrediu správali zodpovednejšie a ohľaduplnejšie. Keďže ochrana životného prostredia je jednou z mojich kľúčových priorít, nechcem zostať iba pri slovách. Želám si, aby bol Prezidentský palác v tejto oblasti príkladom a inšpiráciou aj pre ďalšie štátne inštitúcie,“ vyjadrila Čaputová svoj postoj k ochrane životného prostredia ešte v jednom s júlových statusoch na sociálnej sieti. Sama Čaputová získala v roku 2016 Goldmanovu environmentálnu cenu (takzvaná Nobelová cena za ekológiu) a bola členkou celosvetovej siete environmentálnych právnikov – ELAW.

Aký je Váš názor na tento krok našej prezidentky?

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Zuzana Čaputová cestovala na oficiálnu návštevu vlakom. Bojuje za ochranu životného prostredia.”