10 izbových rastlín, ktoré prinesú do vašej rodiny šťastie, pokoj a mier. Poklad pre každú rodinu

Väčšina ľudí má pozitívny postoj k izbovým rastlinám. Nie je to nič prekvapujúce, pretože zdobia a osviežujú interiér, robia ho živším a príjemnejším na pohľad. Ale to nie je všetko! Existujú rastliny, ktoré môžu ovplyvniť energiu domu a ľudí žijúcich v tomto dome.

 1. Lopatkovec (Šťastie ženy)

Táto nádherná rastlina rastie v lesoch Južnej Ameriky, ale nie je ťažké ju pestovať ani v byte. Hlavnou vecou je každý deň postrekovať listy vodou a na jar rastlinu presadiť do čerstvej pôdy. Vďaka tejto rastlinke:

 • osamelí ľudia nachádzajú svojho spriazneného duše
 • žena, ktorá sníva o dieťati, otehotnie
 • bude vo vašom príbytku vždy vzájomná láska a porozumenie

 

 1. Fialka

Ako každý vie, fialky potrebujú opatrnú starostlivosť, veľa svetla a netolerujú tvrdú vodu. Táto „náladová“ rastlina je však stále veľmi populárna. Pomáha udržiavať mier v rodine a chráni pred hádkami. Tento kvet je navyše symbolom večnej lásky.

 

 1. Čínska ruža

Všetci máme radi krásne a veľké kvitnúce kríky. Ibištek potrebuje teplo, pretože je to kvet trópov, ale nie viac ako 35 stupňov. Ak vo vašom dome rastie čínska ruža, čaká na vás vášnivá láska.

 

 1. Hoja

Táto rastlina má mnoho druhov. Napríklad hoja kerri, ktorá je v niektorých krajinách darovaná na Valentína 14. februára. No ľudia najčastejšie pestujú hoju voskovú. Táto rastlina prináša rodinné šťastie, najmä ak ju umiestnite do spálne.

 

 1. Myrta

Tento vždyzelený ker kvitne s malými bielymi kvetmi. Okrem krásy má mnoho liečivých vlastností. Slovo „myrta“ je preložené z gréčtiny ako „balzam“. Verí sa, že myrta vás privedie k úspešnému manželstvu a do už vzniknutej rodiny prináša šťastie a mier. V niektorých krajinách sa táto rastlina považuje za najlepší darček pre novorodencov.

 

 1. Aichryson

Táto izbová kvetina môže dorásť až do výšky 30 cm. Jej listy pripomínajú tvar srdca. Aichryson, ako názov napovedá, prináša majiteľovi lásku a šťastie.

 

 1. Kalatea

Jedná sa o rastlinu s krásnymi listami pôvodom z Južnej Ameriky. Mnoho ľudí si ju vyberá kvôli jej krásnym listom. Ale okrem toho, slúži ako symbol rodinného šťastia.

 

 1. Zelenec

Táto rastlina je jednoduchá na údržbu. Rastie bez problémov a kvitne do krásy. V lete však potrebuje viac vody. Hovorí sa, že keď máte doma túto rastlinu, váš rodinný život je pokojný a šťastný.

 

 1. Kyslička

Názov rastliny pochádza z kyseliny šťaveľovej obsiahnutej v jej šťave. Pestuje sa v izbách, ale aj na záhrade. Okrem toho má množstvo liečivých vlastností! Ale to je iná téma. Ak chcete nájsť svoju lásku, dajte prineste si kysličku domov. Ak chcete, aby bola vaša rodina pokope, urobte to isté.

 

 1. Antúrium

Tento kvet má mnoho druhov. Netoleruje priame slnečné žiarenie, vyžaduje si časté polievanie (pozor na preliatie) a má slabosť pre vysokú vlhkosť (najmä počas rastu).

 

zdroj: https://mesajeinspirationale.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “10 izbových rastlín, ktoré prinesú do vašej rodiny šťastie, pokoj a mier. Poklad pre každú rodinu”