7 dôvodov, prečo si stále neviete nájsť partnera

Každý má iné dôvody, prečo je sám. Ale každý z nás potrebuje mať pri sebe blízku osobu!

Niekedy si ani len nevšimneme, ako nám naše zvyky bránia v budovaní normálnych vzťahov. Avšak iba my máme kontrolu nad našimi životmi a vždy môžeme túto situáciu napraviť.

Týchto 7 dôvodov môžu predstavovať prekážku v láske. Zmeňte ich, aby ste boli konečne šťastní.

  1. Máte nízke sebavedomie

Všetci máme „kritické vnútorné hlasy“, ktoré hovoria, že sme príliš chudí, príliš tuční, príliš starí alebo nie dosť pekní. Keď počúvate svojho „vnútorného kritika“, mení sa tým vaše správanie a ostatných ľudí od seba odháňate preč. Šance na vzťah sa tak radikálne znižujú.

  1. Strach z konkurencie

Nízke sebavedomie často vedie k strachu z konkurencie. To znamená, že dokážete ustúpiť veľmi rýchlo, keď zistíte, že niekto iný je do osoby, ktorá vás zaujíma, zamilovaný.

  1. Ste opatrní

Väčšina z nás pocítila bolesť zlomeného srdca, bola zrazená niekým, koho sme naozaj milovali. A potom ste sa rozhodli zavrieť svoje srdce a bojíte sa nadviazať nový vzťah.

  1. Ťahá vás to k toxickým vzťahom

Mnoho ľudí má nevedomú motiváciu hľadať toxické vzťahy. Títo ľudia si vyberú partnera, ktorý je emočne nedostupný.

Pozrite sa kriticky na tento vzťah. Potrebujete opäť skúsenosť, ktorú už dávno máte?

  1. Vyberavosť

Samozrejme, nebudete mať záujem o prvého človeka, ktorého stretnete na ulici. Správna miera je dôležitá vo všetkom. Neexistujú žiadni ideálni ľudia, všetci máme chyby. Preto buďte zhovievavejší voči iným ľuďom.

  1. Milujete samotu

S pribúdajúcim vekom máme tendenciu byť v našej komfortnej zóne a neprekračovať jej hranice. Ale nemôžete sa uzavrieť pred celým svetom. Musíte sa dostať z bežného prostredia, stanoviť si ciele, výzvy a spoznať nových ľudí.

  1. Príliš veľa pravidiel

S vekom si často nastavujete pravidlá pre svoj osobný život. Sú to však len úplne zbytočné prekážky, ktoré vám bránia v budovaní trvalého vzťahu. Počúvajte svoje srdce a aspoň občas urobte výnimku.

 

A čo vy, už ste spoznali svoju lásku?

 

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “7 dôvodov, prečo si stále neviete nájsť partnera”