9 faktov o bohatých ľuďoch, ktoré vás prinútia pozrieť sa na bohatstvo trochu inak

Kto povedal, že ak chcete zbohatnúť, musíte byť herec, hudobník, profesionálny športovec alebo vplyvný vodca? Pravdou je, že si to nevyžaduje žiaden špeciálny talente, tituly alebo vzhľad.

Špecialista na finančné plánovanie Thomas S. Corley sa 5 rokov zaoberal skúmaním milionárov. Hovoril s 233 ľuďmi s ročným hrubým príjmom najmenej 160 000 dolárov a čistými aktívami 3,2 milióna dolárov. Thomas dospel k záveru, že bohatí ľudia majú zvyky, ktoré im pomohli stať sa úspešnými.

Toto je 9 z najzaujímavejších faktov, ktoré vás prinútia pozrieť sa na bohatstvo inými očami:

  1. Aby sa človek stal bohatým, je potrebné, aby pasívny príjem bol rovnaký alebo vyšší ako životné náklady.

 

Bohatí nepotrebujú stabilný plat, aby mohli žiť komfortne. Mali by mať dostatok pasívneho príjmu na pokrytie svojich výdavkov. Tí, ktorých životný štýl stojí 150 000 až 160 000 dolárov ročne,  potrebujú investície v hodnote približne 3,2 milióna dolárov.

  1. Milionári, ktorým sa to podarilo bez cudzej pomoci žijú relatívne skromným životom.

Takíto ľudia si nekupujú najnovšie autá, domy alebo šperky. 83% bohatých ľudí, ktorých Thomas študoval, si obliekalo lacné oblečenie a jazdilo na ojazdených autách. Starostlivo zvažujú svoje nákupy. Vyhýbajú sa spontánnosti a prejavu emócií. Koniec koncov, po týždňoch sa vám tieto veci budú zdať úplne zbytočné.

  1. Úspešní ľudia vedia, kedy povedať nie.

Milionári sú selektívni. Dokážu objektívne zhodnotiť svoje schopnosti. Naučili sa hovoriť „nie“ veciam, ktoré čo by im nepriniesli nič dobré. A prijímajú iba tie úlohy, ktoré zodpovedajú ich snom a cieľom.

  1. Najjednoduchší spôsob bohatstva je prostredníctvom úspor a investícií.

Takmer polovica milionárov, ktorých Thomas študoval, si vybrala „cestu pre investorov“. Títo ľudia nedostávali vysoké platy, nevyštudovali elitné univerzity, nededili peniaze a nemali jedinečné zručnosti. Ušetrili, investovali do rozumných vecí a čakali.

  1. Čas stanovený na premýšľanie je hlavným zvykom bohatých ľudí.

Bohatí ľudia zvyčajne premýšľajú najmä ráno (najmenej 15 minút každý deň). Pýtajú sa sami seba, napríklad: „Čo môžem urobiť, aby som zarobil viac peňazí?“, „Robí ma moja práca šťastným?“, atď.

  1. Bohatí ľudia si hľadajú optimistických, konštruktívnych a inšpiratívnych priateľov.

Milionári sa spravidla obklopujú ľuďmi, ktorí majú také vlastnosti, ako: optimizmus, sebavedomie, emočná stabilita, trpezlivosť, čestnosť a pozornosť. Medziľudské vzťahy totiž majú obrovský vplyv na našu schopnosť uspieť.

  1. Ľudia, ktorí zbohatnú, sa vyhýbajú tým, ktorí ich ťahajú ku dnu.

Často preberáme finančné návyky nášho prostredia v ktorom vyrastáme a ani si to neuvedomujeme. Tí, ktorí môžu s hrdosťou nosiť titul milionára, sa rozhodli radšej komunikovať s rovnako zmýšľajúcimi ľuďmi. Ak je niekto v ich okolí, kto rád rozhadzuje a míňa, je menej pravdepodobné, že sa s ním bude stretávať.

  1. Len 1% milionárov, ktorí sa k tomu dostali tvrdou prácou, zbohatli do 40-tky.

V prípade zvyšných 99% trvalo vypracovanie dobrých návykov najmenej 18 rokov. Bohatstvo sa vo väčšine prípadov nedá získať cez noc.

  1. Veľká väčšina milionárov zdedila po rodičoch dôležité zvyky.

Viac ako 95% milionárov Thomasovi povedalo, že ich rodičia ich naučili prevziať zodpovednosť za svoje činy, rešpektovať zákon a majetok iných. Od detstva si tiež uvedomovali dôležitosť tvrdej práce a každodenného zlepšovania sa. Rodičia budúcich milionárov učia deti, že nadobúdanie bohatstva je dobré.

Myslíte si, že tieto fakty o bohatých ľuďoch sú pravdivé?

zdroj foto: pexels.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “9 faktov o bohatých ľuďoch, ktoré vás prinútia pozrieť sa na bohatstvo trochu inak”