Ako vyčistiť pokrievky na hrnce od mastných škvŕn? Toto používam dlhé roky a funguje to

Bez ohľadu na to, ako čistotná môže byť vaša domácnosť, a bez ohľadu na to, aké nové môže byť vaše kuchynské vybavenie, nič ho nezachráni pred mastnotou, škvrnami či inými druhmi znečistenia v kuchyni. Hoci sa tomu nedá vždy zabrániť, existujú najjednoduchšie metódy, ktoré vám pomôžu zjednodušiť samotné čistenie.

Sklenené pokrievky z panvíc a hrncov prichádzajú do každodenného kontaktu s tukom a rôznymi inými nečistotami. Ak nemáte umývačku riadu, ktorá má s touto úlohou nemalé problémy, potom je takmer nemožné vyčistiť mastnotu vo vnútornej časti pokrievky. Našťastie sa objavila metóda, s ktorou bude problém vyriešený raz a navždy.

крышка от сковороды

Ukážeme vám, ako sa vysporiadať so znečistením obyčajnej sklenenej pokrievky s priemerom 28 cm, ktorého sklo je ohraničené železným lemom a upevňuje sa bez pomoci na danú panvicu.

Rovnako ako u mnohých podobných pokrievok, existuje medzi tou sklenenou a kovovou časťou medzera. Použitie obyčajnej špongie na umývanie nečistôt vo vnútri je dosť problematické. Preto vám ponúkame tento efektívny spôsob…

чистая посуда

Veko otočte dnom nahor. Nalejte doň čajovú lyžičku peroxidu vodíka. Posúvajte veko tak, aby bola tekutina rovnomerne rozložená po celej medzere. Nechajte odstať 10-15 minút.

Potom znova otočte pokrievku s peroxidom a nasypte tam polievkovú lyžicu sódy. Teraz si zoberte starú zubnú kefku a jedlú sódu rozmiestnite do všetkých ťažko dostupných miest. Trochu to vyčistite.

как чистить сковороду

A teraz niečo pre zábavu: vezmite si malý kúsok látky a položte ho na nôž, ktorý zapadá do medzery. Prejdite ním po vnútornej strane pokrievky. V prípade potreby si vymeňte špinavý kúsok látky za nový, aby sa nečistoty nerozširovali.

Keď sa zbavíte všetkej špiny, pokrievku umyte špongiou a trochou čistiaceho prostriedku na riad. Opláchnite pod tečúcou vodou a osušte ho. Čistá pokrievka je teraz pripravená na ďalšie použitie!

домашние средства чистки

Táto metóda je obľúbená u mnohých gazdiniek, pretože si vyžaduje minimálne finančné náklady.

Podeľte sa o tieto zaujímavé informácie aj s vašimi priateľmi na Facebooku.