Ďalšie zdražovanie na Slovensku: Za ktorú zeleninu si Slováci priplatia viac?

Zemiaky, táto zelenina a jej pestovanie bolo pre Slovensko typickou a neodlúčiteľnou súčasťou. Ich cena sa v minulosti pohybovala okolo 60 centov/kilogram. Dnes už tomu tak bohužiaľ nie je a za kilogram zemiakov zaplatíme aj 95 centov. Celkovo cena zemiakov kolíše v rozmedzí od 70 centov do 1,30€ za kilogram.

 

Person Holding Brown Stones

Zdroj: pexels.com

 

Problém je v tom, že poľnohospodári sú schopný na spotrebu vypestovať len necelých 50%. Potom si na Slovensko musíme dovážať zemiaky z Francúzska, Českej republiky, Nemecka, Veľkej Británie aj z Holandska. To spôsobuje nárast cien zemiakov a preto si spotrebitelia za túto zeleninu budú musieť čoraz viac priplatiť.

 

Pile of Gold Round Coins

Zdroj: pexels.com

 

,Nikto nechce, aby sa ceny zvyšovali, ale keď zemiaky nebudú, tak sa budú musieť. Zemiaky budú nielen drahšie, ale hlavne ich budeme musieť priviesť zo zahraničia, čo je pre Slovensko hanba,“ vyjadril sa k téme pre portál pluska.sk Pavol Konštiak, viceprezident Zväzu obchodu SR. Ďalšiemu zvyšovaniu cien tejto potraviny nezabránime, keďže sa táto zelenina bude musieť na Slovensko dovážať.

 

Potatoes

Zdroj: pexels.com

 

Čo si o tom myslíte Vy?

zdroj:hitky.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Ďalšie zdražovanie na Slovensku: Za ktorú zeleninu si Slováci priplatia viac?”