Poznáme dôvod, prečo sú deti pri mame najneposlušnejšie

Aj vy máte doma dieťa, ktoré je v škôlke ako anjelik, no doma sa podobá na malého čerta? Vie vás nazlostiť aj trikrát za večer, no pani učiteľky zo škôlky, na neho nepovedia ani jedno krivé slovo? Vraj dokonalo poslúcha a je vychované. Ak si myslíte, že dôvodom je podlomená autorita, mýlite sa!

Podľa rodičovskej poradkyne Kate Surfs, sú deti v prítomnosti matky omnoho neposlušnejšie z toho dôvodu, že práve pri tejto osobe cítia najväčšie bezpečie. Ak sa deti cítia bezpečne, nedávajú si pozor na svoje správanie a neovládajú svoje emócie, najmä zlé pocity, tak dobre, ako v spoločnosti osob, ktoré im nie sú tak blízke ako vlastná mama.

Ak teda máte pocit, že vaše dieťa je menej vychované ako iné deti, no v škôlke či v škole sa správa bezproblémovo, je to normálny pocit, ktorý máva väčšina matiek. Nemusíte sa ničoho obávať, je to prirodzená súčasť detského vývoja.

Ak sa vaše dieťa vo vašej prítomnosti správa nahnevane, nekričte na neho. Nechajte emócie plynúť a porozprávajte sa s ním, čo mu leží na srdci, prečo sa hnevá a skúste mu navrhnúť, nech si svoje emócie vybíja napríklad pri športe, alebo pri spoločnej rodinnej aktivite.

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Poznáme dôvod, prečo sú deti pri mame najneposlušnejšie”