Práca zdravotných sestier: Pozrite sa na túto fotku zdravotnej sestry po štyroch šichtách

Laura McIntyre na svojom facebookovom profile zdieľala fotografiu svojej sestry Caty, ktorá je zdravotnou sestrou. Na fotke je zachytený moment fyzického a emočného vyčerpania, ktoré spôsobila štvrtá šichta za sebou. Touto fotkou chcela Laura poukázať na to aby si ľudia vážili aj prácu zdravotných sestier.

 

„Zabije ma za túto fotku, ale môžeme sa na na minútku pozastaviť nad zdravotnými sestrami? Caty práve skončila štvrtú šichtu za sebou. To je asi 53 hodín počas štyroch dní. A to nezahŕňa jeden a pol hodiny jazdy autom, ktorú každý deň absolvuje. Väčšinou sa nestíha najesť a ani napiť (ešte k tomu je oblečená ako čučoriedka, no tak). Je dobrá v tom, čo robí, a preto často zabúda na seba, keď sa stará o svojich pacientov,“ napísala k fotke Laura.

Security Check Required

No Description

Čo všetko zažijú zdravotné sestry v službe

„Táto fotka je z júla, z noci, keď prišla ku mne domov po veľmi náročnom dni. Bola pri pôrode bábätka, ktoré sa narodilo mŕtve. Mysleli ste niekedy na to, čo všetko vidí zdravotná a pôrodná sestra? Vidí radosť z vydarených pôrodov a zdravé matky a deti. Vidí paniku a úzkosť, keď je matka vystrašená. Vidí strach, keď sa musí robiť akútny cisársky… vidí rodiť tínedžerky. Vidí rodiť ženy závislé na drogách a ich závislé deti… Vidí pohrebnú službu… Viete, čo všetko musí urobiť, aby pre mŕtve dieťa zariadila pohreb? Ja tiež nie…“ píše sa ďalej pod fotografiou unavenej Caty.

 

„Caty (a ostatné zdravotné sestry) ste špeciálne. Ste požehnaním pre pacientov a pre ich rodiny, viac než kedy budete vedieť. Ďakujeme za všetko, čo robíte,“ zakončila príspevok týmito slovami Laura. V priebehu niekoľkých dní sa stal tento príspevok virálnym a doteraz ho zdieľalo až 131 000 užívateľov a na konte má až 221 000 like-ov.

 

Aké máte skúsenosti so zdravotnými sestrami Vy?