Princ Harry sa bojí o Meghan. Nechce aby sa jej stalo to čo jeho mame. Takto si podal bulvár

Agentúra DPA nedávno informovala o tom, že princ Harry so svojou manželkou Meghan podali žalobu na bulvárne noviny Mail on Sunday. Toto nedeľné periodikum totiž nelegálne zverejnilo súkromný list, ktorý napísala vojvodkyňa Meghan svojmu otcovi. Princ Harry sa tak rozhodol ostro kritizovať celý britský bulvár a podať žalobu na spomínané periodikum. Taktiež prejavil strach o svoju manželku, ktorá sa kvôli dobiedzavosti bulvárnych novinárov trápi.

Princ Harry nechce aby sa zopakovala história

S emotívnym prehlásením princa Harryho prišiel britský  The Guardian, v ktorom prejavil obavy, že sa zopakuje to čo sa stalo jeho matke. „Niekedy v živote nastane ten moment, kedy jediné, čo môžete urobiť, je postaviť sa voči takémuto správaniu, pretože ničí ľudí a ľudské životy. Ak by som to mal povedať jednoducho, je to šikana, ktorá ľuďom ubližuje. Všetci vieme, že takéto správanie nie je tolerovateľné, a to za žiadnych okolností. Hoci možno moje kroky nemusia byť bezpečné, sú určite správne. Videl som, čo sa stane, keď ľudia, ktorých ľúbim, prestanú byť vnímaní ako skutočné bytosti a prestane sa tak k nim aj správať.“

https://www.instagram.com/p/B2fBOhqAdFz/

Nemohol sa na to už len ticho prizerať

Princ Harry má na britské média ťažké srdce už od času zverejnenia informácie o jeho zásnubách s bývalou americkou herečkou. „Snažili sme sa byť statoční, ale nedokážem ani povedať, ako veľmi bolestivé to pre nás bolo,“ vyjadril sa princ Harry na margo článkov o jeho terajšej manželke, ktoré neraz zavádzali a hraničili až z rasizmom. „Príliš dlho som sa ticho prizeral, ako Meghan potichu trpí. Nič s tým neurobiť, to by bolo úplne v rozpore s tým, čomu verím,“ opodstatnil svoje rozhodnutie.

V tomto prehlásení taktiež oznámil podanie žaloby, kde spomína, že takéto prenasledovanie novinármi sa stalo osudným aj jeho mame. Princezná Diana tragicky zahynula v roku 1997 po autonehode v Paríži, kde ju prenasledovali novinári. Nuž a v žiadnom prípade nechce aby sa to stalo aj jeho milovanej Meghan. „Stratil som svoju matku a teraz vidím, ako sa obeťou rovnakých mocných síl stáva aj moja manželka,“ prízvukuje princ Harry vo svojom prehlásení.

https://www.instagram.com/p/B03bZXfAwKh/

Princ Harry ďalej kritizuje britský bulvár, ktorý jeho a Meghan vystavuje nepravdivej, „bezcitnej kampani“ a „neustálej propagande“ zo strany bulváru. Podľa neho sa to všetko zintenzívnilo počas tehotenstva Meghan a keď sa im v máji 2019 narodil syn Archie Harrison.

Čo sa týka nelegálne zverejneného listu, ktorý vyprovokoval princa Harryho, hovorca Mail on Sunday tvrdí, že redakcia novín za článkom a zverejnením listu stojí. Okrem týchto novín podal princ Harry žalobu na ich materskú spoločnosť Associated Newspaper. Táto spoločnosť vlastní aj známy Daily Mail alebo MailOnline. Právnik princa Harryho a jeho manželky bude zaplatený z ich súkromných zdrojov.

Celý prejav princa Harryho v angličtine si môžete prečítať na portáli The Guardian.

 

Čo si o bulvárnych novinároch myslíte Vy? Zachádzajú už priďaleko?

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Princ Harry sa bojí o Meghan. Nechce aby sa jej stalo to čo jeho mame. Takto si podal bulvár”