Spojme sa a pomôžme Adelke (5). Jej rodina už nemá viac síl

Rodičia malej Adelky sú v koncoch. Prosia o pomoc širokú verejnosť, pretože ich ťažkú situáciu už nedokážu zvládnuť. Päťročná Adelka bojuje s ťažkou chorobou a momentálne čaká na transplantáciu srdca. Aby toho rodina nemala málo, do podobnej situácie sa dostala aj jej mamka, ktorá bojuje s rakovinou.

Adelka Holčáková je len 5 ročné deivčatko z Českej republiky, ktorá v tak mladom veku bojuje s vážnym ochorením. Z úst lekárov si jej rodičia vypočuli, že dievčatko potrebuje transplantáciu srdca. Rodičia tvrdia, že na nej nespozorovali nič až do momentku, kedy stratila chuť do jedla a bola veľmi unavená. Dievčatko má momentálne voperovaný prístroj na podporu srdečnej činnosti. Kvôli tomu musí na tak malom chrbte nosiť ťažký, niekoľkokilový batôžtek.

Statočné dievča trávi v nemocnici celé mesiace, no rodičia by si ju chceli vziať domov, na čo je však potrebná kompletná rekonštrukcia ich obydlia. Okrem prerábky by rodičia museli platiť opatrovateľky a domáce vzdelávanie. Jej rodičia momentálne peniaze na rozdávanie nemajú, pretože tento rok ochorela aj mamka malého dievčatka. V júli jej diagnostikovali zákernú rakovinu prsníka.

Rodičia sa okrem Adelky starajú aj o 3-ročné dvojičky – Vítek a Jindřiška. Mamka musela odísť z práce a tak rodinu finančne zabezpečuje len otec Pavel. Svoje podnikanie však musel pre náročnú starostlivosť ich dcérky podstatne obmedziť a tak sú prevažne odkázaní na pomoc rodiny a okolia.

Bývalé pracovisko pani Evy sa spojilo a pre celú rodinu usporiadalo zbierku. Pred prepuknutím dcérkinej choroby pracovala ako účtovníčka na generálnom riaditeľstve Väzenskej služby ČR, ktorá finančnú zbierku okomentovala takto: Rodinu Adelky živí len otec Pavel, aj on však musel prácu obmedziť, aby sa mohol starať o chorých členov rodiny. Rodinu podporuje aj babička Jana. Po prepustení z nemocnice nebude Adelka schopná istú dobu chodiť, a preto bude potrebovať invalidný vozík. Aj keď časť nákladov uhradí zdravotná poisťovňa, Adelkinu rodinu čakajú vysoké výdavky na liečbu aj starostlivosť. Adelkina rodina bude preto vďačná za každú pomoc. Ak chcete aj vy rodine prejaviť podporu a solidaritu, môžete do zbierky prispieť prevodom alebo vkladom na transparentný účet: 4200555535, kód banky: 6800, variabilný symbol: 145431. Zbierka je zahájená dňom 1.10. 2019 a ukončená bude 30.11. 2019.

Neváhajte a pomôžte im aj vy!

Foto: Facebook/Vězeňská Služba ČR, TJ Sokol Kunratice / hitky.sk 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Spojme sa a pomôžme Adelke (5). Jej rodina už nemá viac síl”