Teplotné rekordy zasiahnú aj Slovensko. V týchto dňoch bude veľmi teplo

Chladný začiatok jesene by sa v najbližších dňoch mal radikálne zmeniť. Čakajú nás slnečné dni s vysokými teplotami, ktoré sú pre toto obdobie nezvyčajné. Studené noci, aké boli na území Slovenska minulý týždeň, prestriedajú teploty, ktoré naozaj nečakáme.

Slovenský hydrometeorologický ústav na najbližšie dni predpovedá premenlivú oblačnosť a prehánky, ktoré sa však budú vyskytovať len na severnom území republiky. Nad cca 1700 m môžeme očakávať aj sneženie. Na Kysuciach, Orave, pod Tatrami a na Horehroní by mali byť teploty okolo 11 stupňov a na zvyšnom území Slovenska 15-20 stupňov.

Silného nárazového vetra sa však tak skoro nezbavíme. Podobne ako tomu bolo minulý týždeň, v okresoch Žilina, Martin, Dolný Kubín, Námestovo, Tvrdošín, Ružomberok, Banská Bystrica, Brezno, Liptovský Mikuláš a Poprad sa môžú vyskytovať výstrahy prvého stupňa, pretože rýchlosť vetra tam môže dosiahnuť až 110 až 135 kilometrov za hodinu.

Priaznivé počasie by sa na Slovensku malo vyskytovať minimálne najbližší týždeň. Teploty by sa mali pohybovať od 18 až 23 stupňov.

Horúčavy v októbri?

Októbrové vysoké teploty zasiahli južné krajiny Európy – v Taliansku, Turecku alebo na juhu Francúzska sa teploty pohybujú vo výške 30° C. 26° C  meteorológovia namerali v Španielsku v Malage a v Seville. Španielsko sa s horúčavami trápi už niekoľko dní, predpoved‘ im nepraje a vysoké teploty sa ich budú držať aj počas celého najbližšieho týždňa. Meteopress skonštatoval: „V utorok 8. októbra bola na siedmich staniciach dosiahnutá alebo prekročená hranica 35,0 ° C. Najväčší extrém bol nameraný v devítitisícovom meste Jerez de los Caballeros v provincii Badajoz, a to 36,6 ° C, pričom priamo v Badajozu, s viac ako 150 000 obyvateľmi, najväčšom meste tejto provincie, sa ortuť teplomera zastavila na 36,3 ° C.“

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Teplotné rekordy zasiahnú aj Slovensko. V týchto dňoch bude veľmi teplo”