Záchranár, ktorý zachraňoval dvojročného chlapca prehovoril. Malého Mirka osprchoval vlastný brat vo vriacej vode

Pred pár dňami Slovenskom otrasiol prípad, kedy len 5 ročný chlapec osprchoval 2 ročného brata vo vriacej vode. Ten na následky popálenín celého tela zomrel v krutých bolestiach. Tragédia sa stala v Pečeňadoch pri Piešťanoch, kde v jednom z domov bolo v tom čase 8 detí. 5 patrilo rodine, ktorá dom obýva a 3 patrili ich kamarátke. Mama Zuzana si však v osudný večer odskočila na nákup do vedľajšieho mesta, do Trnavy, a tak sa o 8 detí staral sám otec. Deti sa hrali na dvore, kde bol štrk. Malý, len dvojročný Mirko, spadol a poradil si koleno. Bol celý špinavý a tak sa jeho päťročný brat rozhodol, že ho ide osprchovať.

Päťročný chlapec si v sprchovom kúte neoveril, že zo sprchovacej hlavice ide takmer vriaca voda. Neskoršie testy ukázali, že voda mala v tom čase neuveriteľných 60 stupňov. Po pár minútach, ked‘ chlapcovi začala modrať a odlupovať sa jemná kožička na malom tele, súrodenci upozornili otcam, že sa niečo deje. Otec okamžite rozpoznal, že je popálený a volal zachránku. Na krik, ktorý z domu vychádzal sa duchaprítomne vybral do domu aj sused záchranár Viliam Dobiáš. Aj napriek tomu, že záchranka, ktorá dieťa previezla do nemocnice na Kramároch, prišla veľmi rýchlo, chlapcovi to nepomohlo a v nemocnici tragicky zahynul. Chlapec mal telo popálené na 70%.

Záchranár, Viliam Dobiáš, sa pre TVnoviny.sk vyjadril: “Na taký rozsah popálenín to dieťa muselo byť v kontakte minimálne desať, pätnásť, možno dvadsať sekúnd s tou horúcou vodou. Dvojročné dieťa po vystavení v teplejšej vode, ako mu je príjemné v priebehu jednej až dvoch sekúnd, začne protestovať, kričať, plakať alebo sa snaží utiecť. Čiže rozpor bol medzi tým, čo popisovali, ako to vzniklo a rozsahom toho klinického nálezu.

Tragická nehodala sa stala v tejto sprche:

 

zdroj: markiza.sk