Záchranár, ktorý zachraňoval dvojročného chlapca prehovoril. Malého Mirka osprchoval vlastný brat vo vriacej vode

Pred pár dňami Slovenskom otrasiol prípad, kedy len 5 ročný chlapec osprchoval 2 ročného brata vo vriacej vode. Ten na následky popálenín celého tela zomrel v krutých bolestiach. Tragédia sa stala v Pečeňadoch pri Piešťanoch, kde v jednom z domov bolo v tom čase 8 detí. 5 patrilo rodine, ktorá dom obýva a 3 patrili ich kamarátke. Mama Zuzana si však v osudný večer odskočila na nákup do vedľajšieho mesta, do Trnavy, a tak sa o 8 detí staral sám otec. Deti sa hrali na dvore, kde bol štrk. Malý, len dvojročný Mirko, spadol a poradil si koleno. Bol celý špinavý a tak sa jeho päťročný brat rozhodol, že ho ide osprchovať.

Päťročný chlapec si v sprchovom kúte neoveril, že zo sprchovacej hlavice ide takmer vriaca voda. Neskoršie testy ukázali, že voda mala v tom čase neuveriteľných 60 stupňov. Po pár minútach, ked‘ chlapcovi začala modrať a odlupovať sa jemná kožička na malom tele, súrodenci upozornili otcam, že sa niečo deje. Otec okamžite rozpoznal, že je popálený a volal zachránku. Na krik, ktorý z domu vychádzal sa duchaprítomne vybral do domu aj sused záchranár Viliam Dobiáš. Aj napriek tomu, že záchranka, ktorá dieťa previezla do nemocnice na Kramároch, prišla veľmi rýchlo, chlapcovi to nepomohlo a v nemocnici tragicky zahynul. Chlapec mal telo popálené na 70%.

Záchranár, Viliam Dobiáš, sa pre TVnoviny.sk vyjadril: “Na taký rozsah popálenín to dieťa muselo byť v kontakte minimálne desať, pätnásť, možno dvadsať sekúnd s tou horúcou vodou. Dvojročné dieťa po vystavení v teplejšej vode, ako mu je príjemné v priebehu jednej až dvoch sekúnd, začne protestovať, kričať, plakať alebo sa snaží utiecť. Čiže rozpor bol medzi tým, čo popisovali, ako to vzniklo a rozsahom toho klinického nálezu.

Tragická nehodala sa stala v tejto sprche:

 

zdroj: markiza.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Záchranár, ktorý zachraňoval dvojročného chlapca prehovoril. Malého Mirka osprchoval vlastný brat vo vriacej vode”