15 vecí, ktoré silné ženy robia (ale nikdy o nich nehovoria) Vy ich robíte?

 

Silné ženy sa považujú za sebavedomé s pevnou vôľou, ide o akýsi druh železných dám, ktoré kladú svoje túžby a potreby do popredia.

Ale to je len špička ľadovca!

Silné ženy dokážu jasne premýšľať, sú citlivé a dokážu robiť aj vážne rozhodnutia, čo znamená, že vedia niesť zodpovednosť za svoj vlastný život.

Ak ste silná žena alebo máte takúto ženu, môžete sa považovať za šťastného človeka. Po prečítaní tohto článku oceníte tieto kvality ešte viac. A tu sú dôvody!

 1. Majú obmedzený okruh blízkych priateľov

Silné ženy s pevnou rukou odstraňujú nepotrebných ľudí zo života. Môže ísť napríklad o toxického alebo negatívneho či pomalého a nezaujímavého človeka, ktorý ich oberá o drahocenný čas a energiu.

Výsledkom je, že sú vždy obklopené malou skupinou priateľov. Ide o ľudí, ktorých si skutočne vážia a chcú ich mať vo svojom živote. Preto, ak máte silnú ženu za priateľku, skutočne ste si zaslúžili jej priateľstvo.

 

 1. Vedia, ako plánovať a stanoviť správne ciele

Jednou z vlastností silnej ženy je schopnosť uspieť. Sú cieľavedomé a vytrvalé, takže často dostanú to, čo chcú. Nebuďte prekvapení, ak ju uvidíte so zoznamom úloh, ktoré sú naplánované na mesiace dopredu.

 

 1. Páči sa im podrobnosti

Pretože silné ženy sú veľmi dobré plánovačky, nenávidia nezáväznosť. Nemajú radi zmenu plánov na poslednú chvíľu. Týka sa to ako práce, tak aj randenia.

 1. Pýšia sa dobrými kontaktmi

Silná žena má obmedzený okruh blízkych priateľov, ale zároveň širokú škálu potrebných známych. Vždy vám dá telefónne číslo na dobrého opravára alebo kozmetičku.

 

 1. Silné ženy sú sebavedomé

Silné ženy poznajú svoju hodnotu. Majú dobre definovaný zmysel pre identitu a ich konanie je v súlade s ich morálkou a presvedčením. Nemajú potrebu porážať ostatných ľudí a radšej spoliehajú na svoje vlastné sily a vedomosti.

 

 1. Silné ženy sa dokážu postaviť za seba (aj za ostatných)

Silné ženy nebudú mlčať, ak sa im nebude páčiť prístup k ich osobe alebo k niekomu inému. Ak si všimnú nespravodlivosť, určite to nenechajú len tak a ozvú sa. Jedným trefným slovom dokážu takýchto ľudí morálne zničiť.

 1. Vedia, ako prijať rôzne situácie

Silné ženy majú realistický prístup k životu a objektívne očakávania od seba aj ostatných. Aby sa mohli vo svojom živote pohnúť, vedia, že musia najprv prijať konkrétnu situáciu. Po jej prijatí je pre nich ľahšie identifikovať svoje pocity a úmysly.

 

 1. Silné ženy milujú slobodu

Silná žena si skutočne užíva samotu. Vie, ako vybudovať harmonický vzťah, ale nechce sa vzdať kvôli mužovi svojho osobného šťastia a plánov. Sama si je oporou ramenom, na ktorom sa môže vyplakať.

 

 1. Nespoľahliví muži z nich majú strach

Jej sebavedomie a vytrvalosť robia z mužov zraniteľných slabochov. Niet divu, že začnú okamžite útočiť, snažia sa skryť svoj strach alebo čím skôr utiecť.

 1. Nemajú problém urobiť prvý krok

Keď nájdu vhodnú osobu, nevadí im, ak urobia prvý krok. Silné ženy vedia, že môžu mužom naháňať strach, a preto sa chopia iniciatívy.

 

 1. Obdivujú iné silné ženy

Silné ženy sa na seba pozerajú ako na vzory a zdroje inšpirácie. Sú veľkorysé pri chválení žien, ktoré považujú za silné, a keď počujú chválu od rovnako silných žien, kvitnú.

 

 1. Sú to dobré kamarátky

Silné ženy vedia, ako sa spriateliť. Ich priateľstvo je nesebecké a veľkorysé. Na záchranu priateľov prídu vždy, bez ohľadu na to, čo sa stane.

 1. Silné ženy sú feministky

Silné ženy sú feministkami od prírody. Nie je to vedomé rozhodnutie alebo filozofia, ktorá je im blízka. Je to pre nich charakteristické kvôli ich osobnostným črtám. Silné ženy sa považujú za rovnocenné bez toho, aby za to museli bojovať.

 

 1. Silné ženy sa rodia z ďalších silných žien

Sila u žien je často rodinnou črtou. Dôvodom je, že dievčatá pri vyrastaní napodobňujú správanie žien v rodine, ktoré prejavujú silné povahové rysy, ako je napríklad sebavedomie a autorita.

 1. Sú to skvelé manažérky

Ženy sú na vykonávanie viacerých úloh naraz zvyknuté z dôvodu ich role v domácnosti ako osoby, ktorá udržuje všetko v pohybe.

Silná žena sa stáva vynikajúcou vedúcou alebo manažérkou, pretože vidí celkový obraz a nasmeruje každého k dosiahnutiu potrebných cieľov. Majú sebavedomie, ktoré inšpiruje ostatných k tomu, aby ich nasledovali.

Silné ženy sa naladili na osobné šťastie. Nech ich ta sila sprevádza aj naďalej!