2 mníšky porušili sľub cudnosti. Z misií v Afrike sa vrátili tehotné!

Katolícka cirkev momentálne rieši veľmi podivohodný prípad, kedy sa dve mníšky vrátili z misií v Afrike tehotné. Obe pochádzajú zo Sicílie, no z rozdielnych rádov. Porušili sľub cudnosti, po čom im zrejme bude zakázané vykonávať svoje poslanie.

Jedna z mníšok je 34 ročná žena, slúžiaca v kláštore v obci Militello na Sicílii. O tom, že je tehotná, sa dozvedela v nemocnici, kam prišla kvôli silným bolestiam brucha. Tam jej lekári oznámili, že je v pokročilom štádiu tehotenstva. Mníška sa momentálne nachádza v Palerme. Starosta obce Salvatore Riotta tvrdí, že tento incident mal byť utajený. Ľudia sú z toho zhrození a nevedia si to vysvetliť.

EN: Jesus, true God and true man, destroyed death, is risen and wants to rise again in the hearts of all. PT: Jesus, verdadeiro Deus e verdadeiro homem, venceu a morte, ressuscitou e quer renascer no coração de todos. ES: Jesús, verdadero Dios y verdadero hombre, ha vencido la muerte, ha resucitado y quiere renacer en el corazón de todos. IT: Gesù, vero Dio e vero uomo, ha vinto la morte, è risorto e vuole rinascere nel cuore di tutti. FR: Jésus, vrai Dieu et vrai homme, a vaincu la mort, est ressuscité et veut renaître dans le cœur de tous. DE: Jesus, wahrer Gott und wahrer Mensch, hat den Tod besiegt und ist auferstanden. Er möchte in den Herzen aller neu geboren warden.

211.8k Likes, 1,875 Comments – Pope Francis (@franciscus) on Instagram: „EN: Jesus, true God and true man, destroyed death, is risen and wants to rise again in the hearts…“

Druhá tehotná mníška bola matka predstavená, čo je ešte šokujúcejšie. V Afrike pracovala v azylovom zariadení pre ženy a ich deti. Takmer okamžite po tom, čo sa dozvedela, že je tehotná, odišla späť do krajiny, odkiaľ pochádza. Tieto nečakané udalosti obhájil pápež František tým, že niekoľko mníšok sa počas svojich misií stretne so sexuálnym obťažovaním a práve to mohol byť aj prípad týchto dvoch tehotných mníšok. Pápež František pred časom vydal zákon, ktorým sa musia riadiť všetky mníšky a všetci kňazi – sú povinní nahlásiť prípadné sexuálne obťažovanie. Pápež povedal: „Musíme bojovať proti zneužívaniu. Áno, mníšky majú za úlohu slúžiť, nie sú však otrokyňami.“