Ak skombinujete mydlovú vodu a silikón, vznikne vám skvelý produkt na dekoráciu

Silikónové formy sú nevyhnutným nástrojom, ak chcete pracovať s plastovými materiálmi. Niekedy nie jej možné nájsť v obchode ten správny tvar. V takom prípade je lepšie vziať veci do vlastných rúk a vyrobiť si formu podomácky. Našťastie sa vyrábajú jednoducho.

Čo potrebujete?

  • misku
  • vodu
  • prostriedok na umývanie riadu alebo tekuté mydlo
  • stavebný silikón
  • listy a kvety ako šablóny

 

Ako na to

Nalejte si trochu vody do plastovej misky. Pridajte tekuté mydlo. Mali by ste získať koncentrovaný roztok.

Vytlačte si do misky stavebný silikón.

Navlhčite si ruky mydlovou vodou. Silikón pozbierajte do jednej veľkej hrudky a urobte si z nej niečo, čo sa podobá plastelíne. Nezabudnite si v miske nechať ešte trochu silikónu.

Prvú polovicu silikónu aplikujte na pripravený list. Najlepšie urobíte, ak ho dáte do stredu a následne  naťahujete do strán pritláčaním. Snažte sa to urobiť tak, aby ste vytlačili akýkoľvek prebytočný vzduch. To isté urobte ešte raz a tento krát aplikujte silikón na druhú časť listu. Nakoniec nechajte silikón úplne stuhnúť.

Po uplynutí času odstráňte z listu obe časti silikónu.

Hotové listy môžete namaľovať ľubovoľnou farbou a dodekorovať nimi váš príbytok.

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Ak skombinujete mydlovú vodu a silikón, vznikne vám skvelý produkt na dekoráciu”