Bezcitné matky z Poľska predávajú svojich novorodencov ako tovar! Suma za deti sa pohybuje v tisícoch eur

Poľská televízia odhalila priekupníctvo s novorodencami. Množstvo matiek z Poľska porodí dieťa a za tisícky eur ho predá. Tento prípad sa samozrejme netýka matiek, ktoré sa tešia ako si z pôrodnice prinesú domov vytúžené bábätko. Je to prípad matiek, ktoré neváhajú otehotnieť len preto, aby svoje dieťa následne predali a tak si finančne prilepšili.

Peniaze sú pre nich viac ako deti

Televízia TVN24 informovala, že až 5000 poľských detí skončí v inej rodine ako v tej biologickej. Základným princípom obchodu je predaj na čiernom trhu, alebo predom objednané dieťa manželským párom, ktorý sa o dieťa pokúšal dlhé roky, no nevyšlo im to. Monika Gawrońská-Mrózová vysvetlila, aké jednoduché je získať dieťa týmto spôsobom: „Stačilo zadať danú frázu do vyhľadávača.“ Po registrácií na portále im takmer ihned‘ napíše množstvo žien, ktoré ponúkajú svoje dieťa na predaj. Poľská vláda s tým chce skoncovať a predstavila zákon, podľa ktorého by za takéto nelegálne adopcie hrozilo až 5 rokov väzenia.

Pre televíziu jedna z takýchto krkavčích matiek povedala, že momentálne je v ôsmom mesiaci tehotenstva, no jej dieťa je už dávno objednané. Ked‘ porodí toto dieťa, určite predá aj nasledujúce. Ak ked‘ sa Poľsko prezentuje ako silne veriaca krajina, dejú sa tam aj takého hrôzy. Okrem toho žena povedala: „Keby som vedela skôr, že niečo také je v Poľsku možné, neopravovala by som dom po babke, ale rozhodla by som sa dvakrát a kúpila si hotový byt. Mala by som splatené dlhy a svätý pokoj.“

Cena za takéto dieťa sa v Poľsku pohybuje od 23-35 tisíc eur. Ihned‘ po predaji sa kupujúci rodičia stávajú zástupcami dieťaťa, no pri pôrode musí rodiaca matka označiť kupujúceho otca za toho biologického.

Poľská politická strana Právo a spravodlivosť v minulosti obmedzila možnosť umelého oplodnenia, čo bolo hnacím motorom pre začiatok priemyslu s predajom detí.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Bezcitné matky z Poľska predávajú svojich novorodencov ako tovar! Suma za deti sa pohybuje v tisícoch eur”