Chcete mať doma kúsok z našej prírody? Vytvorte si dekoráciu z nazbieraných vetvičiek

Ak patríte medzi tých, ktorí obdivujú interiérové ​​doplnky, tento článok je pre vás stvorený! Ponúkame vám návod, ako si môžete svojpomocne a zadarmo vyrobiť prírodný doplnok do vašej domácnosti.

Možno ostanete prekvapení, no na prípravu tejto dekorácie budete musieť stráviť čas na čerstvom vzduchu, alebo skôr nájsť miesto, kde rastie vŕba a odrezať správne množstvo rovných vetvičiek.

Samozrejme, môžete si vytvoriť vetvičky s rôznymi možnosťami ohybu. V takom prípade by ste „veci“, ktoré prinesiete domov, mali rozdeliť na niekoľko častí.

Najskôr vyčistíme vetvy a zbavíme sa kôry.

Nájdeme vetvičky, ktoré vyhovujú požadovaným rozmerom  palicu, aby ste okolo nej zdola spojili všetky vetvičky. Môžete to urobiť pomocou pásky, drôtu, špagátu alebo gumičky. Hlavnou vecou je, aby vetvičky priliehali jedna k druhej.

Počkajte 2 dni, kým vetvičky trochu vyschnú.

Zostáva len zbaviť sa palice a opatrne si rozobrať vetvy. Ak je to potrebné, vysušené vetvičky môžete zľahka zbrúsiť.

Maľovanie s obľúbenou farbou vám nezaberie veľa času.

Vetvičky môžu byť aj jednofarebné. Zlaté, strieborné, bronzové, čiernobiely monochróm – závisí to aj od toho, koľko ste ochotný dať za farbu. V prípade potreby je možné maľované vetvičky nalakovať alebo ozdobiť trblietkami, penovými guličkami alebo inými dekoratívnymi prvkami.

Hlavná vec je mať chuť tvoriť a zásobiť sa potrebným počtom dlhých vetvičiek.