Kňaz slúži omše s opustenými psíkmi z ulice. Jeho dôvod vás prekvapí

Jeden z kňazov v mesta Gravatá v Brazílii vykonáva prelomovú vec. Na svoje omše berie aj opustené psíky s cieľom, aby im našiel nový láskyplný domov. Túlavé psy sú na celom svete, nie len v našich slovenských dedinách, no v niektorých končinách zeme prídu s nápadmi, ktoré tento problém aspoň čiastočne riešia. Jedným z nápadov je adopcia psíkov priamo v kostola. Psíky sú naustále počas omše na očiach veriacich, ktorí si ich obľúbia natoľko, že si ich adoptujú.

Ak chcete takúto adopciu zažiť na vlastnej koži, navštívte kostol Paróquia de Sant’Ana v mesta Gravatá. V kostole slúži omše Otec João Paulo Araujo Gomes, ktorý ich bráva na omše a tak sa im snaží nájsť nový domov. Svoje rozhodnutie zdôvodňuje s tým, že dvere kostola sú otvorné pre všetkých, tak ako pre ľudské srdce, tak aj pre zvieratá.

Image credits: Padre João Paulo

Kňaz má aj fanpage na ktorej veriacim sľúbil: „Vždy k nám môžu prísť. Môžu u nás spať, jesť či piť. Nájdu u nás útočisko a ochranu. Toto je dom Boží a aj oni samé Božie.“ Prostredníctvom toho sa snaží, aby si ch všimli všetci prítomní veriaci. Chce, aby si ich ľudia adoptovali a aby nemusi viac spávať na ulici a byť bez lásky.

PadreJoao Paulo Araujo Gomes

PadreJoao Paulo Araujo Gomes added a new photo.

Pre portál Bored Panda kňaz prezradil: „Pomohol som niekoľkým psom s vážnymi zdravotnými problémami.Rozhodol som sa niektoré doniesť do kostola a stal sa zázrak. Dobrí ľudia si ich hneď adoptovali. Tri zostali so mnou. Dnes sú mojimi deťmi a spia v mojej posteli. Robia môj život omnoho krajším“

Image credits: Padre João Paulo

Image credits: Padre João Paulo

Image credits: Padre João Paulo