Kôň nechcel pracovať. Začal predstierať, že je mŕtvy! Jeho video baví celý internet

Všetci vieme, že veľa domácich miláčikov sa niekedy správa ako my ľudia. Vedia sa mračiť, klamať či dokonca dramatizovať. Ako sa však ukázalo, dokážu to aj kone.

Kôň Jinang sa líši od všetkých ostatných tým, že nie je fanúšikom nosenia ľudí na svojom chrbte. Okrem toho sa snaží urobiť všetko pre to, len aby sa svojej práci vyhýbal.

Zviera predstiera, že je mŕtve, a robí to ako profesionálny herec. Vyzerá to komicky, miestami hlúpo. To však dokazuje, že nie všetky zvieratá sú pripravené na orbu, len aby dostali mrkvu.

Frasisco Zalasar zverejnil na svojom Facebooku video, ktoré ukazuje, ako sa kôň vyhýba svojej „rutine“. Z ničoho nič spadne a predstiera, že je mŕtvy.

Video už zdieľalo viac ako 635 -isíc ľudí. Mnohí si všimli, že Jingang je ako človek. Najmä v pondelok.

V skutočnosti toho o koňoch veľa nevieme. Napríklad, dokážu behať niekoľko už po niekoľkých hodinách od narodenia. Alebo, ak vidíte, že sa zviera „smeje“, v skutočnosti zvyšuje schopnosť nosa lepšie rozlíšiť pachy: je to potrebné na pochopenie toho, či je vôňa dobrá alebo nie.

Navyše, kone nie sú farboslepé, ako to mnohí tvrdia. Purpurovú a fialovú farbu vidia lepšie, než zelenú a žltú.

A ak sa snažíte zistiť pohlavie tohto zvieraťa, pozrite sa do jeho úst. Ak má 40 zubov, je to samec, ak má 36 zubov, potom ide o samicu.

Tu sa už môžete pozrieť na spomínané video…

https://www.youtube.com/watch?v=L3dC3Z8pf5U

Vedeli ste, že kone dokážu byť takými dobrými hercami?

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Kôň nechcel pracovať. Začal predstierať, že je mŕtvy! Jeho video baví celý internet”