Lekárom sa podarila neuveriteľné vec. Obrátili bábätko priamo v bruchu matky

Neuveriteľné video pred pôrodom: Takto lekár obrátil bábätko v bruchu mamyZdroj: YouTube/ Inside Edition

Vanessa Fisher, v tomto videu ešte stále očakávajúca mamička, sa pôrodu veľmi obávala, pretože jej bábätko bolo v nesprávnej polohe. V brušku bolo pootočené inak, ako to je potrebné pre prirodzený pôrod.

Ak je bábätko otočené panvou dolu, väčšina lekárov zvolí cisársky rez, pretože sa obáva veľkých komplikácií pri prirodzenom pôrode, ktoré by mohli ohroziť ženu aj jej dieťa. Avšak existujú lekári, ktorí si s tým vedia hravo poradiť. Dokážu otočiť bábätko ešte v panve jeho mamičky. Tento spôsob otočenia bábätka sa nazýva ECV – external cephalic version, čiže otočenie bábätka hmatom. Rodičia dieťatka tento spôsob zvolili po tom, čo žiadna z babských rád nezaberala.

Neuveriteľné video tohoto zákroku si do dnešného dňa pozrelo viac ako 40 miliónov ľudí. Väčšina z nich o takomto spôsobe otočenia bábätka ani len nepočula. Aj ked‘ to bolo pre mamičku v tom momente veľmi nepríjemné, tešila sa, že napokon porodila prirodzenou cestou.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Lekárom sa podarila neuveriteľné vec. Obrátili bábätko priamo v bruchu matky”