Lisa ako Greta Thunberg: Seriál Simpsonovci opäť predpovedali budúcnosť!

Kto by nepoznal žltú rodinku Simpsonovcov zo Springfieldu. Tento seriál o živote animovanej rodiny je predovšetkým vtipný no vie byť aj vážny. Potvrdilo sa to už hneď niekoľkokrát, keď tento seriál doslova predpovedal budúcnosť. Či už to bola smrť Stephena Hawkinga, zvolenie Donalda Trumpa za prezidenta USA alebo záverečné epizódy populárneho seriálu Game of Thrones (Hra o tróny).

 

Tentokrát sa tvorcom podarilo predpovedať „príchod“ Grety Thunberg (16), mladej aktivistky, ktorá prednedávnom so svojou rečou vystúpila na klimatickom summite OSN v New Yorku. Jej prejav bol veľmi emotívny no poukazoval na mnohé krízové situácie týkajúce sa klimatických zmien, ktoré je potrebné okamžite riešiť.

„Ako sa opovažujete? Ocitli sme sa na prahu masového vymierania a napriek tomu jediné, o čom dokážete hovoriť, sú peniaze. Ste pre nás sklamaním,“  povedala politikom Greta, ktorá ich taktiež „obvinila“ z toho, že jej ukradli detstvo.

 

Simpsons predicted Greta Thunberg from TheSimpsons

Lisa = Greta

Po tomto prejave ľudia na sociálnych sieťach ako Reddit a Twitter začali vytvárať teórie a spájali meno Grety s Lisou Simpsonovou. V jednej z epizód v 20. sérii seriálu, ktorá bola odvysielaná ešte v roku 2008, Lisa prednáša rovnako emotívny a zanietený prejav o klíme Springfieldu, ktorý by tak o 50 rokov mal zaniknúť. V epizóde Lisa taktiež spomína zdvíhanie hladiny morí a skleníkové plyny v ovzduší. V podstate tak ani nejde o podobnosť Lisy a Grety ale o podobnosť posolstva, ktoré tvorcovia seriálu predpovedali o 10 rokov dopredu.

Čo si o tejto podobnosti myslíte? Sú to len náhody alebo je za tým niečo viac?

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Lisa ako Greta Thunberg: Seriál Simpsonovci opäť predpovedali budúcnosť!”