„Nikto neupratuje každý deň.“ Táto mamička trvá na tom, že ste skvelá matka, aj keď to tak možno nevyzerá

„Ľudia mi často hovoria:„ Neviem, ako to zvládaš s tromi deťmi. Ja to nezvládam ani s jedným.“

A vždy hovorím, že prvé je to najťažšie.

Nikdy v živote som nebola viac šokovaná, ohromená a nevyspatá. Áno, 3 je ťažké. Ale prvý vstup do materstva je ako tornádo, ktoré vás „vcucne“ a vypľuje. Tieto dni sú tie najťažšie.

Čo však viem, je to, že je len málo dní, kedy máte pocit, že vás niekto nakopal do rozkroku a neviete sa zbaviť opice. Môžete objať svoje dieťa, môže vám spať v náručí, môžete pociťovať rutinu alebo aj nie. Nie je na tom nič zlé.

Niektoré dni sa osprchujete, iné dni budete smrdieť ako orangutan a vyberať si blchy z hlavy.

Niekedy sa budete cítiť požehnane, inokedy sa budete nenávidieť kvôli nezvládaniu rôznych situácii, pretože všetko, čo ste chceli, bolo dieťa. Ale obe možnosti sú v poriadku, ani jedna vás nerobí zlou matkou.

Zabezpečiť si opatrovateľku, spať, odovzdať svoje dieťa partnerovi alebo ho položiť do postieľky, zatiaľ čo vy si chcete nájsť minútku pre seba – to všetko je v poriadku. Vaše duševné zdravie je dôležité. Vaša starostlivosť o samú seba je stále dôležitá. Stále ste človek. Nemusíte sa vyčerpať, len aby ste boli dobrou matkou. Nemusíte sa opustiť.

Nikto neupratuje každý deň. Nikto nemá sex každý deň. V reálnom živote to nikto nemá ako v reklame na prací prášok. Všetci niekde stratíme nervy. Dokonca aj tá suseda, ktorá má vždy upravené vlasy.

Mal som cisársky rez, bolo to namáhavé, mala som aj prirodzený pôrod, ktorý nebol prechádzkou v ružovej záhrade. Moje deti som dojčila, kŕmila umelým mliekom aj mliekom od darkyne – nie je to vôbec ľahké, ako to môže vyzerať. Je to úžasné, no aj napriek tomu sa moje deti rozhodnú biť v tom najnesprávnejšom čase, majú záchvaty hnevu a jedia z podlahy. Všetky tri. Netýrajte sa za to.

S manželom sa hádame viac, než kedykoľvek predtým. Sme ako dve lode plaviace sa v noci po mori. Ale stretnete sa znova, sľubujem.

Takže neviem, ako to robím s tromi, a neviem, ako to robíte s jedným, ale faktom je, že to robíme a robíme to dobre.

Ste úžasné. Nikdy to nespochybňujte, pretože tie malé šidlá to nikdy nerobia. Pre nich si úžasné. Pre nich ste všetkým.“

Čo hovoríte o názore tejto mamičky?

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “„Nikto neupratuje každý deň.“ Táto mamička trvá na tom, že ste skvelá matka, aj keď to tak možno nevyzerá”