S blížiacimi sa Vianocami sa objavujú prvé sviatočné reklamy. S takýmto nápadom prišiel britský obchodný reťazec.

Vianoce sa už neúprosne blížia a k nim patria aj milé a hlavne dojímavé sviatočné reklamy. John Lewis, britský obchodný reťazec a Waitrose spojili sily a v uplynulých dňoch predstavili svoju reklamu. V nej sú hlavnými hrdinami dievčatko Ava a drak Edgar, ktorý je z Vianoc tak nadšený, že chŕli všade oheň. „Začalo to myšlienkou Edgarovho vzrušenia z Vianoc,” objasnil koncept reklamy Craig Inglis z John Lewis. 

 

Image result for ava and edgar

Zdroj: metro.co.uk

 

Tým sa v rôznych situáciách dostáva do problémov a dedinčanom tak kazí radosť z Vianoc. Kvôli tomu sa Edgar utiahne do úzadia no Ava neprestáva rozmýšľat o tom akoby sa mohol Edgar zúčastniť slávnostného obeda bez toho aby ho zničil. Preto mu darovala darček vo veľkej krabici previazaný červenou mašľou. 

 

Keď sa Edgar objavil na hostine, všetci ľudia sa obávali, že ju Edgar zničí. No práve naopak, Edgar bol na hostine nápomocný. Ava mu totiž darovala dezert, ktorý svojím ohňom rozžiaril. „Dezert sa objavuje až v záverečnej scéne. Nepoukazuje len na veľkolepú hostinu, ktorá spája všetkých dedinčanov, ale aj na to, že chutné jedlo alebo malý darček môžu pre niekoho znamenať veľmi veľa,“ povedal Martin George z Waitrose.

 

Image result for ava and edgar

Zdroj: prweek.com

 

Dôležitou súčasťou reklám je aj chytľavá tématická pieseň. Mnohí tak predpokladali, že si na túto reklamu partneri vyberú speváčku Adele alebo speváka Lewisa Capaldiho. No v reklame nakoniec počujete hlas speváka Dana Smitha z kapely Bastille a pieseň s názvom Can’t Fight This Feeling.

 

Krásnu a dojímavú reklamu si môžete pozrieť tu:

Christmas 2019 Ad | John Lewis & Partners and Waitrose & Partners

Together with Waitrose & Partners, we’re excited to share the festive tale of a little girl and her excitable friend, Edgar. #ExcitableEdgar Our story this year is all about the magic of friendship and how one thoughtful gesture can make all the difference.