Skupina Elán to „prepískla“: Kvôli škandálnemu videoklipu im ide po krku polícia!

Prednedávnom vydala známa skupina Elán nový hit s názvom Bulvárne krysy. Text spolu s videoklipom pobúril mnoho ľudí a dokonca aj fanúšikov tejto kapely. Z bratislavskej prokuratúry pokračuje obvinenie z podnecovania násilia a neznášanlivosti rovno na políciu. Analýza škandálneho videoklipu potvrdí alebo vyvráti spáchanie trestného činu.

 

„Môžeme potvrdiť, že dňa 31.10.2019 bol na odbor kriminálnej polície KR PZ v Bratislave doručený podnet z krajskej prokuratúry na preverenie obsahu Vami uvedeného videoklipu,“ vyhlásila policajná hovorkyňa Veronika Slamková. Rok a pol po vražde investigatívneho novinára Jána Kuciaka († 27) a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej († 27), skupina Elán vo svojom klipe šikanuje novinárov. Vo videoklipe sú novinári prepadnutí, zmlátení, zviazaní a uväznení a na konci im frontman kapely, Jožo Ráž, mieri zbraňou do tváre.

 

„Bol som príliš dlho dobrý, nemajú ma preto radi. Perom ničia za pár drobných, obyčajní hnusní smradi,“ spieva sa v pesničke. No aj napriek tomu hudobníci tvrdia, že ide iba o žart. Text tejto piesne údajne „ležal v šuflíku“ až 5 rokov no nie je jasné prečo sa ho kapela rozhodla zhudobniť práve teraz.

 

Image result for bulvárne krysy elan

Zdroj: youtube.com

 

No je známe, že Jožo Ráž je dlhoročným podporovateľom Smeru a aj Mečiarovej vlády. Ráž ma na konte nemálo kontroverzných vyjadrení a dokonca pred rokom sa objavil v denníku Nový Čas. Na fotografii je zachytený na prechádzke s Máriou Trstenskou, prokurátorka Úradu špeciálnej prokuratúry. Tá s podieľala na dozore v prípade kauzy daňových podvodov Mariána Kočnera, ktorý je spolu s inými obvinený z objednávky vraždy novinára Kuciaka.

Elán – Bulvárne krysy (Official Video)

Videoklip z albumu „Najvyšší čas“, ktoré vyjde 18.10.2019 Hudba: Peter Farnbauer, Text: Juraj Soviar

Aký je Váš názor na túto pieseň? Veríte tomu, že ide iba o žart?