Táto reklama je dôkazom, že s domácimi prácami pomáha len 16% slovenských mužov. Ako je to vo vašej domácnosti?

Zvyk z minulosti, kedy sa o domáce práce starali len ženy, je v dnešných dňoch nadobro minulosťou. Dnešná uvedomelá spoločnosť vie, že práce sa nerozdeľujú medzi pohlaviami. Táto téma sa však stala spoločenským problémom, ktorý treba riešiť.

Reklamné spoty sú väčšinou orientované na propagovanie produktov, alebo služieb bez toho, aby riešila spoločenské problémy. Práve spoločnosť Harmony sa k reklame rozhodla postaviť inak. Vychádzala so štatistík Eurostatu z minulého roka. Štatistiky dokazujú, že v domácnosti pomáha len 16% mužov a ženy upratujú  2,4 krát viac ako muži.

Značka Harmony sa však staží zrušiť stereotypy z minulosti, kedy sa muži starali len o financie domácnosti a ženy o deti a o domácnosť. Aj ked‘ štatistiky dokazujú, že v spoločnosti to takto nefunguje, túto smutnú pravdu sa značka snaží zmeniť. Kampaň s nazvom Jeden by nemal robiť všetko zobrazuje malého chlapca, ktorý sa premení na dospelého muža v momente, kedy sa rozhodne pomôcť svojej manželke. Kampaň tvrdí:  „Našťastie, niektorí muži z toho už vysrástli.“

Okrem videokampane sa spoločnosť sústredila aj na propagovanie tohoto spoločného problému dvomi slovenskými influencerkami – Sweet Lady Lollipop a Lapkinn. Ich instagramové príspevky majú potvrdiť fakt, že páry, ktoré si delia domáce práce, žijú spokojnejšie.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Táto reklama je dôkazom, že s domácimi prácami pomáha len 16% slovenských mužov. Ako je to vo vašej domácnosti?”