Tenistka Dominika Cibulková ohlásila koniec aktívnej kariéry! Čo je za jej rozhodnutým?

Tridsať ročná slovenská tenistka, Dominika Cibulková, dnes (12. 11.) počas krstu svojej autobiografie Tenis je môj život ohlásila koniec aktívnej kariéry. Nad týmto rozhodnutím uvažovala ešte v roku 2016 no Dominikin mentálny kouč jej počas tejto „krízy“ pomohol.

 

Vtedy som bola vo veľmi zlom psychickom rozpoložení, ktoré trvalo aj päť mesiacov a nevedela som sa odtiaľ dostať. Išlo to až do depresie. Jediné východisko vtedy pre mňa bolo, že ‚preboha ja chcem otehotnieť‘ a to sa nestalo. V polovici roka sme to však rozlúskli, začali sme sa o tom rozprávať a môj mentálny kouč mi veľmi pomohol. On ma vlastne naštartoval na ten ďalší rok a pol, ktorý som ešte dala.

Svoje rozhodnutie dlho tajila

Bývala tenistka bola pevne rozhodnutá o ukončení svojej kariéry už od mája po Roland Garros, no oznámila to až teraz. „Som naozaj šťastná, že to bolo takto v kruhu blízkych a stalo sa to pri takejto krásnej udalosti, ako je krstenie mojej, verím, že jedinej knihy, ktorú napíšem. Preto som s tým aj trošku otáľala a chcela som si to nechať na tento krst, pretože je to pre mňa veľmi špeciálne…Na Roland Garros to bol môj posledný zápas. Chcela som to v sebe absorbovať a zistiť, či som s tým stotožnená. Myslím si, že dnes je na to perfektný deň. Dlho som nad tým rozmýšľala a teším sa na nový život,“ priznala Cibulková.

Na tenis Dominika určite nezanevrie ako sama priznala, keďže jej tenisovej akadémii sa darí. No priznáva, že dôvodom ukončenia kariéry je aj jej zdravotný stav. „Achilovka ma pri hre omínala a myslím si, že ani moje telo už nebolo schopné dávať sto percent, ale rozhodla skončiť som bola už dlhšie, pretože som to tak cítila,“ hovorí otvorene bývala tenistka.

Všetkých Vás určite zaujíma aj to či Dominikine rozhodnutie neovplyvnili aj fámy a dohady o jej tehotenstve. Sama Dominika prezradila, že: „…A tiež sa veľmi tešíme na rodinku. Je to obligátna otázka, ale nie, neočakávame prírastok do rodiny. Aj keby sme, tak vám to neprezradím.“ No nie je zjavné či toto Dominikino rozhodnutie je definitívne: „Keď som videla ženy, ktoré sa vrátili na kurty s deťmi, tak som si hovorila: ‚toto nikdy.‘ Ale posledné dva, tri mesiace si už hovorím: ‚nikdy nehovor nikdy.‘,“ dodala Cibulková.

Aký je Váš názor na Dominikino rozhodnutie? Je podľa Vás definitívne?

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Tenistka Dominika Cibulková ohlásila koniec aktívnej kariéry! Čo je za jej rozhodnutým?”