Túžba po živote: malá bojovníčka odmietla odísť na druhý svet

Láska matky nepozná hranice a rovnako tak ani miera bolesti zo straty dieťaťa. Myšlienka o smrti dieťaťa je porovnateľná s dýkou v srdci.

Niečo podobné zažila 24-ročná Charlotte Richardsová, keď jej novonarodené dieťa nemohlo dýchať prvých 23 minút svojho života. Mladá bola plná zármutku. Tím lekárov a zdravotných sestier celý čas bojoval o život malej Beatrice.

Жажда жизни: после того, как врачи опустили руки, младенец ожил, заставив маму рыдать от счастья

Po 20 minútach boli lekári pripravení to vzdať. Našťastie jeden z lekárov, ktorému dievčatko pripomínalo jeho vlastnú dcéru, presvedčil tím, aby pokračovali v snahe oživiť dieťa.

Po niekoľkých minútach resuscitácie sa stal skutočný zázrak – Beatrice kašľala a začala dýchať.

Matka mala placentárne krvácanie, čo viedlo k perinatálnemu zaduseniu plodu – stavu, pri ktorom novonarodené deti trpia nedostatkom kyslíka. Často to spôsobuje poškodenie mozgu a má za následok aj smrť dieťaťa.

Potom, čo Beatrice zázračne ožila, bola umiestnená na jednotku intenzívnej starostlivosti na ďalšie pozorovanie. Charlotte a jej 39-ročný manžel Lloyd mohli trpezlivo čakať, kým si konečne mohli vziať svoje dieťa do náručia.

Z dôvodu nestabilného stavu s ňou mohli rodičia tráviť iba 10 minút. Dojímavé fotografie, na ktorých matka s zlomeným srdcom prvýkrát objala a pobozkala svoju dcéru sa dotknú každého.

https://www.facebook.com/juan.Daniel2222/videos/2713032902351193/

Manželom bolo odporučené vyfotiť sa s dieťaťom pre prípad, že neprežije. Beatrice však bola skutočná bojovníčka! Ešte v ten večer bola prevezená do nemocnice St. Thomas v Londýne, kde bola pod dohľadom špecialistov. Po dobu 72 hodín ležala zabalená v špeciálnej chladiacej pokrývke, ktorá bola navrhnutá tak, aby znížila telesnú teplotu dieťaťa a aby sa znížilo riziko poškodenia mozgu.

Štyri dni po narodení začala liečba prinášať svoje ovocie a rodičom sa nakoniec umožnilo tráviť s Beatrice viac časi.

MRI našťastie neodhalilo poškodenie mozgu. O niekoľko dní neskôr si mohli šťastní rodičia vziať svoju dcérku domov.

Takto vyzerá túžba po živote! Ostáva im už len popriať veľa zdravia.

zdroj: Juan Daniel C. Rodriguez / Facebook

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Túžba po živote: malá bojovníčka odmietla odísť na druhý svet”