Túžba po živote: malá bojovníčka odmietla odísť na druhý svet

Láska matky nepozná hranice a rovnako tak ani miera bolesti zo straty dieťaťa. Myšlienka o smrti dieťaťa je porovnateľná s dýkou v srdci.

Niečo podobné zažila 24-ročná Charlotte Richardsová, keď jej novonarodené dieťa nemohlo dýchať prvých 23 minút svojho života. Mladá bola plná zármutku. Tím lekárov a zdravotných sestier celý čas bojoval o život malej Beatrice.

Жажда жизни: после того, как врачи опустили руки, младенец ожил, заставив маму рыдать от счастья

Po 20 minútach boli lekári pripravení to vzdať. Našťastie jeden z lekárov, ktorému dievčatko pripomínalo jeho vlastnú dcéru, presvedčil tím, aby pokračovali v snahe oživiť dieťa.

Po niekoľkých minútach resuscitácie sa stal skutočný zázrak – Beatrice kašľala a začala dýchať.

Matka mala placentárne krvácanie, čo viedlo k perinatálnemu zaduseniu plodu – stavu, pri ktorom novonarodené deti trpia nedostatkom kyslíka. Často to spôsobuje poškodenie mozgu a má za následok aj smrť dieťaťa.

Potom, čo Beatrice zázračne ožila, bola umiestnená na jednotku intenzívnej starostlivosti na ďalšie pozorovanie. Charlotte a jej 39-ročný manžel Lloyd mohli trpezlivo čakať, kým si konečne mohli vziať svoje dieťa do náručia.

Z dôvodu nestabilného stavu s ňou mohli rodičia tráviť iba 10 minút. Dojímavé fotografie, na ktorých matka s zlomeným srdcom prvýkrát objala a pobozkala svoju dcéru sa dotknú každého.

Nobody sent him prayers with 1 Like,… – Juan Daniel C. Rodriguez

Nobody sent him prayers with 1 Like, Amen & Share 😔 my son was born with an illness to help donate here what you can please ► https://www.paypal.me/hellme22

Manželom bolo odporučené vyfotiť sa s dieťaťom pre prípad, že neprežije. Beatrice však bola skutočná bojovníčka! Ešte v ten večer bola prevezená do nemocnice St. Thomas v Londýne, kde bola pod dohľadom špecialistov. Po dobu 72 hodín ležala zabalená v špeciálnej chladiacej pokrývke, ktorá bola navrhnutá tak, aby znížila telesnú teplotu dieťaťa a aby sa znížilo riziko poškodenia mozgu.

Štyri dni po narodení začala liečba prinášať svoje ovocie a rodičom sa nakoniec umožnilo tráviť s Beatrice viac časi.

MRI našťastie neodhalilo poškodenie mozgu. O niekoľko dní neskôr si mohli šťastní rodičia vziať svoju dcérku domov.

Takto vyzerá túžba po živote! Ostáva im už len popriať veľa zdravia.

zdroj: Juan Daniel C. Rodriguez / Facebook