Výrobca hygienických produktov pre ženy prijal kritiku a z dizajnu svojich výrobkov odstráni symbol ženstva.

Spoločnosť Procter & Gamble, ktorá vyrába hygienické vložky značky Always prišla po vlne kritiky s radikálnou zmenou. Na obaloch individuálne zabalených hygienických produktov bol symbol Venuše spájaný so ženstvom a ženským pohlavím. Podľa NY Times sa firma rozhodla tento symbol z týchto produktov odstrániť.

 

„Za dievčatá a ženy bojujeme viac ako 35 rokov a budeme to robiť aj naďalej. Zaviazali sme sa tiež k rozmanitosti a sme stále na ceste za tým, aby sme pochopili potreby všetkých našich spotrebiteľov,“ prehlásila spoločnosť. Tento krok sa rozhodli učiniť z toho dôvodu, že niektorý zákazníci, ktorí menštruujú sa neidentifikujú ako ženy a preto v nich tento symbol vyvolával nátlak. Podobné zlé pocity to mohlo vyvolať aj pri transrodových zákazníkoch.

Názory na konanie spoločnosti sa rôznia

„Tieto osoby sú neustále rodovo diskriminované a gesto ako toto môže rozšíriť povedomie a otvoriť priestor pre ľudí, ktorí takéto produkty potrebujú,“ informuje spoločnosť Fenway Health zameraná na zdravie transrodových ľudí. Mnohí ľudia tomuto rozhodnutiu tlieskajú no mnoho ľudí toto rozhodnutie kritizuje a nazýva spoločnosť bláznivými liberálmi. Na druhej strane si mnoho ľudí tento symbol ani nevšimlo no spoločnosť Procter & Gamble sa zaručuje, že redizajn sa bude týkať len výrobkov, ktoré obsahovali symbol Venuše.

 

Doba sa prispôsobuje ľuďom, ktorí sú „iní“

Mastercard oznámila, že ich zákazníci si môžu na svoju platobnú kartu dať svoje zvolené meno namiesto mena, ktoré majú v rodnom liste. Mnoho takýchto rozhodnutí je vnímaných negatívne hlavne konzervatívnou spoločnosťou. No výskumy potvrdzujú, že doba sa prispôsobuje práve tým ľuďom, ktorí sú iní aby sa aj im vytvorili ideálne životné podmienky. No našťastie stále existujú ľudia a spoločnosti, ktoré aj napriek ostrej kritike konzervatívcov podporujú takéto komunity.

Aký je Váš názor na tento prípad? Urobila spoločnosť správne? Pozdáva sa Vám nápad Mastercard-u?

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Výrobca hygienických produktov pre ženy prijal kritiku a z dizajnu svojich výrobkov odstráni symbol ženstva.”