19 ročný Dávid zabil otca, pretože týral celú rodinu. Prezidentka mu dovolila byť cez Vianoce doma

Len 19 ročný Dávid z Galanty bol odsúdený za závažný zločin vraždy vlastného otca na dva roky. Sudkyňa odvolacieho súdu ho poslala za vraždu otca do väzenia, no o prípad sa následne zaujímala prezidentka, ktorá rozhodla, že chlapec za mreže nepôjde a vianočné sviatky môže stráviť doma. Zuzana Čaputová súdu nariadila odloženie výkonu trestu.

Mnoho ľudí sa po rozhodnutí súdu rozhodlo reagovať na rozsudok kriticky a tvrdili, že si to Dávid nezaslúži. Do väzenia mal ísť jeho otec. Ľudia mu priali nový spokojný život, slobodu a veľa síl.

 

Martin Strižinec z prezidentskej kancelárie prezradil: “To až do doby, keď bude rozhodnuté o samotnej žiadosti o milosť. Ten proces trvá niekoľko týždňov, môže trvať niekoľko mesiacov.”

V čase kedy svojho otca zabil, mal len 17 rokov, no od detstva prežíval závažné psychické a fyzické týranie. Takmer každý deň sa trápil pri pohľade na svoju utýranú a uplakanú matku, ktorá musela trpieť teror vlastného manžela.

Dávid sa po tom, čo uvidel svoju matku, ktorá si chcela siahnuť na život, rozhodol s trápením skoncovať. Svojho otca zabil krutým spôsobom, no pre celú rodinu to bolo vykúpením. Svojho otca sedemnásťkrát bodol nožom do chrbta a v amoku ho tiež trikrát udrel kladivom do hlavy.

Zdroj: tvnoviny.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “19 ročný Dávid zabil otca, pretože týral celú rodinu. Prezidentka mu dovolila byť cez Vianoce doma”