Prestaňte jesť mäso a zarábajte: Firma prichádza so zaujímavým výskumom

Dokázali by ste vydržať 1 mesiac bez konzumácie mäsa keby vám za to zaplatili? Mnoho ľudí by pravdepodobne súhlasilo, no je otázne, či by to dokázali aj v prípade, keď by dostali neodolateľnú chuť na grilované mäso či hamburger.

Trojica Britov si už čoskoro otestuje svoju pevnú vôľu. Výskumná agentúra VeganLiftz je ochotná zaplatiť ľuďom, ak sa počas jedného mesiaca bude stravovať výhradne rastlinnou potravou.

grilled meat and vegetable on the tableunsplash.com

Cieľom tohto výskumu je vzdelávať ľudí o výhodách prechodu z mäsa, mliečnych a iných živočíšnych výrobkov na alternatívnejšie varianty, ktoré sú šetrnejšie k životnému prostrediu. Snažia sa tiež ukázať účinky vegánskej stravy na zdravie a telesnú kondíciu človeka.

Prostredníctvom experimentu vytvorí online prípadové štúdie, ktoré ukážu, ako prechod na vegánsku stravu môže ovplyvniť zdravotný stav, vrátane akýchkoľvek nevýhod.

V snahe dosiahnuť čo najlepšie výsledky sa spoločnosť snaží zapojiť do projektu ľudí, ktorí sú obrovskými fanúšikmi mäsa. Aby si to uľahčili, spoločnosť VeganLiftz vykonala štúdiu s cieľom zistiť, v ktorých britských mestách sa konzumuje najviac mäsa.

Vo VeganLiftz chcú, aby dobrovoľníci v tomto výskume žili v jednom z piatich miest – Newcastle, Glasgow, Birmingham, Liverpool a Londýn. Práve tu sa nachádza najviac mäsožravých ľudí, tým pádom je tu aj najväčšia ponuka a dopyt.

grilled steak with vegetables on white ceramic plateunsplash.com

Po výbere dostanú úspešní kandidáti vegánsky diétny plán na obdobie jedného mesiaca, ktorý im pomôže presedlať z pečených steakov na vegánske klobásky. Traja účastníci musia absolvovať zdravotnú a kondičnú kontrolu pred aj po ukončení štúdie.

Nemusíte sa báť, že by ste sa takto museli stravovať do konca života. Ak preferujete životný štýl domaseda, pokojne v tom môžete pokračovať. VeganLiftz žiada kandidátov, aby fungovali tak ako obvykle, dôležité je to, čo skonzumujú a vypijú.

closeup photo of burger on brown surfaceunsplash.com

Uchádzači musia byť vo veku od 18 do 60 rokov, nesmú mať žiadne vážne zdravotné ťažkosti a minimálne rok predtým by sa mali stravovať mäsom.

Tu sa môžete uchádzať o miesto – kandidáti budú vybraní na konci augusta, takže ak máte záujem zarobiť 2 000 libier vychutnávajte si mäso, kým ešte môžete!

 

Zdroj: unilad.co.uk